AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 472

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
TÜRKOLOJİ ÖĞRENCİLERİNİN OKÇULUK SEYRİ
Konya Karatay Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi”nden(TÖMER) eğitim alan Rusya dan, Arap yarım adasına Orta Asya dan Ku..
HEYECAN BAŞLIYOR
Akşehir’in sportif alanda gelişimine önemli katkıları olan havacılık sporları ile ilgili düzenlenen organizasyonlara bir..
AKŞEHİR SPOR VE BAŞKAN KALKAN HAYIRLI OL
Geçtiğimiz yıllarda farklı spor dallarında Akşehir'in adını ön plana çıkaran Akşehir Belediye Kültür Spor'un adı ve yöne..
1650 Metreden 15 Dakikada indiler
Akşehir Doğa Sporları Topluluğu (AKDOST) bu hafta 10 kişilik Downhill ekibi ile bin 650 metreden Downhill yaparak 15 dak..
Akşehirspor masaya yatırıldı
Akşehirspor’un son durumu, adı, yapısı ve geleceği masaya yatırıldı.2013-2014 futbol sezonunda Konya süper gurubundan BA..
YUNAKLI PRENSESLER ŞAMPİYONAYA DAMGA V
Yunak Şampiyonlar Spor Kulübü’nün halterci kızları ve erkekleri Minikler Türkiye Şampiyonası’nda tarih yazdı. Şampiyonay..
SELÇUKLU SULTANLARI iKiNCi OLDU
Türkiye Basketbol federasyonu tarafından bu yıl 12.'si düzenlenen Basketbol Minikler Şenliği 25-29 Haziran tarihleri a..
ÖZEL REYHAN’DA ‘19 MAYIS’ MASA TENİSİ
Eğitim-kültürel faaliyetlerinin yanında sportif aktivitelere de yer veren Özel Reyhan Koleji 19 Mayıs Atatürk’ü Anma G..
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ 5.VOLEYBOL TURNUV
Seydişehir Belediyesi’nin ilçede birlik beraberlik ve kardeşlik ortamının tesis edilmesine katkı sağlamak amacıyla düz..
Spor;Birlik, Beraberlik, Kardeşlik ve Sa
Seydişehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Halı Saha Turnuvası Eti Alüminyum ile Ketenli Spor arasında o..
DEREÇiNE’DE FUTBOL HEYECANI
Sultandağı’na Bağlı Dereçine Kasabası’nda bölgesel halısaha turnuvası gerçekleştirilecek. 20 Mayıs’ta müracatların son..
MUALLA NİGAR’DA FUTBOL HEYECANI
Mualla Nigar Yamaç Ortaokulunda geleneksel hale gelen okul içi futbol turnuvaları başladı...
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
Ali Kerar ULU
ZULME ORTAK MI OLUYORUZ?
Video Haber
foto Haber