AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 520

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
AKŞEHiRSPOR TEK GEÇTi
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Akşehir Spor, ilk yarıda gelen tek golle Konya temsilcisi Se..
AKŞEHİR SPOR TEK GEÇTİ
BAL'da mücadele eden Akşehir Spor, lige tel gol ve 3 puanla başladı. ..
AKŞEHİR SPOR İÇİN MARATON BAŞLIYOR
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele verecek olan temsilcimizi Akşehir Spor için yarış başlıyor. Akşehir spor, BAL..
AKŞEHİRSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ TEŞEKKÜR
Akşehirspor taraftarlar Derneği Bölgesel Amatör liginde mücadele edecek olan temsilcimiz Akşehirspor'da emeği olanlara t..
BEŞİKTAŞLILAR YÜRÜYÜŞ YAPACAK
Akşehir Beşiktaşlılar Derneği’nden sosyal medyada yapılan açıklamada Rizespor maçı öncesi Akşehir’de 7 Eylül Pazar günü ..
AKŞEHİRSPOR: 2 – EĞİRDİRSPOR: 1
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek temsilcimiz Akşehirspor Isparta temsilcisi Eğirdirspor ile hazırlık mü..
GS STORE TIRI İLGİ GÖRDÜ
Galatasaray spor Kulübü’nün resmi lisanslı ürünlerinin satıldığı Galatasaray Store TIR’ı, Akşehir’de ilgi gördü...
TORKU KONYASPOR’UN FORMA NUMARALARI BEL
Torku Konyaspor futbolcularının 2014-2015 sezonunda giyeceği forma numaraları belli oldu. ..
AKŞEHİRSPOR SEZONU AÇTI
Akşehirspor düzenlenen törenle sezonu açtı. Başkan Akkaya takıma destek veren firma temsilcileri ve futbolcularla tek te..
AKŞEHİR BELEDİYESPOR 4. GRUPTA...
Bölgesel Amatör Ligi Fikstür Kura Çekimi Yapıldı ..
Spor Camiasından Başkan Akyürek’e Teşekk
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi (TSYD) Konya Büyükşehir B..
AKŞEHİRSPOR SEZONU AÇIYOR
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) ter dökecek Akşehir ekibi Akşehirspor, 24 Ağustos Pazar günü sezonu açacak ...
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
GİZLİ EL!
Video Haber
foto Haber