AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 621

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
İL ŞAMPİYONU TARIK BUĞRA SOSYAL BİLİMLER
Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Hentbol Turnuvasınd..
BAHÇELİEVLER KUPAYA DOĞRU…
Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü tarafından organize edilen okullar arası spor müsabakaları kapsamında Akşehir ve bölg..
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ VOLEYBOLDA DA FARK
2015 in ilk maçında Eskişehir Anadolu Ünv. İle karşı karşıya gelen Seydişehir Belediyesi Voleybol takımı 3-1 lik galibiy..
AKŞEHİR SPOR BAŞKANI İDDİALI KONUŞTU
KALKAN: “AKŞEHİR SPOR EN İYİ YERDE OLACAK”..
TORKU KONYASPOR TOPBAŞI YAPTI
Torku Konyaspor’un devre arası kamp çalışmaları Antalya’da yaptığı antrenmanla başladı. ..
BU TAKIMI DURDURANA AŞK OLSUN...
Konya Basketbol İl Birinciliği Yıldız Kızlar Ligi’nde mücadele eden Akşehir temsilcisi Akşehir Selçuklu Spor, Selçuk Üni..
Konyalı yüzücü şampiyon oldu
Bedensel engellilerde şampiyon konyalı..
SAĞLIKÇILAR BÖLGE ŞAMPİYONU
Futsalda Akşehir bölge şampiyonu değişmedi ..
TARAFTARLAR TAKVİM TANITIMI YAPILDI
Akşehirspor Taraftarlar Derneği tarafından yapılan takvim tanıtım programı dün Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşti...
Sarayönü en kötü sezonunu yaşıyor
Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden Sarayönü Belediyespor, 2014-2015 sezonunun ilk yarısını tamamladı. Meskispor ile ke..
TORKU KONYASPOR’DA ŞOK GELİŞME
Torku Konyaspor’da yıldız oyuncusu Aliaksandr Hleb ile birlikte 5 oyuncunun, teknik direktör Aykut Kocaman tarafından Be..
AKŞEHİR SPOR’A ÇİFTE TAKVİYE
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta mücadele eden Akşehir Spor, devre arasında iki oyuncu ile anlaştı. Oyuncular dün im..
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
GİZLİ EL!
Video Haber
foto Haber