AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 595

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
KROSTA ŞEHİT ÖZDEN ÇINAR FARKI
14 Aralık’ta Konya’da yapılan kros il birinciliği yarışmasında Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lises..
AKŞEHİRSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ’NDEN TA
Akşehirspor Taraftarlar Derneği 2015 yılı için eski Akşehir fotoğraflarından oluşan bir takvim için hazırlıklarına başla..
AKŞEHiR iÇiN KAVGA ETTi
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup 10. Hafta mücadelesinde Sarayönü Belediye Spor ile 2-2 berabere kalan Akşehir Spor tek..
3 PUANI TEPTİK!
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grupta mücadele eden Akşehir Spor, Nasreddin Hoca Stadı’nda ağırladığı Sarayönü Belediye Sp..
HASRET KALDIK!
Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 4. Grup’ta mücadele eden Akşehir Spor, oynadığı son beş haftadır 3 puana hasret kaldı. Ligin ..
SELÇUKLU SPOR GALİBİYETLE BAŞLADI
2014 – 2015 Konya Basketbol İl Birinciliği Yıldız Kızlar müsabakaları başladı. Kulüpler bazında 4 yıldır Akşehir'i başar..
TORKU KONYASPOR, AYKUT KOCAMAN'LA GüLMEK
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yaşanılan teknik direktör değişikliğinin ve Aykut Kocaman’ın 8 sezon aradan ..
AKŞEHİRSPOR EVİNDE 1 PUANLA YETİNDİ
Akşehir Spor dün oynadığı Reyhanlı Belediyespor maçında rakibi ile yenişemedi. Maç 1-1 berabere sonuçlandı. Başkan Kalka..
AKŞEHiR REYHANLI’YI KONUK EDECEK
Bölgesel Amatör Ligi 4. Grupta mücadele eden Akşehir Spor, Ligin 6. Haftasında Hatay ekibi Reyhanlı Belediye Spor’u konu..
AKŞEHiR MERSiN’DEN 1 PUANLA DöNDü
Bölgesel Amatör Ligi’nin 5. Haftasında Toroslar Belediye Spor konuğu olan Akşehir Spor, 1-0 geriye düştüğü karşılaşmadan..
TORKU KONYASPOR, İSTANBUL BAŞAKŞEHİR MAÇ
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, yeşil-beyazlı takımın İstanbul Başakşehir maçında beklentilere cevap veremed..
AKŞEHİR’İ KURTARAN ADAM!
Ligde 5. Haftayı da geride bırak Akşehir Spor’un en fazla gol atan ismi Özenç Albayrak, Toroslar Belediye Spor karşısınd..
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
GİZLİ EL!
Video Haber
foto Haber