10 Saniye sonra siteye yönlendirileceksiniz.. Beklemek istemiyorsanız buraya tıklayın

AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 502

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
GS STORE TIRI İLGİ GÖRDÜ
Galatasaray spor Kulübü’nün resmi lisanslı ürünlerinin satıldığı Galatasaray Store TIR’ı, Akşehir’de ilgi gördü...
TORKU KONYASPOR’UN FORMA NUMARALARI BEL
Torku Konyaspor futbolcularının 2014-2015 sezonunda giyeceği forma numaraları belli oldu. ..
AKŞEHİRSPOR SEZONU AÇTI
Akşehirspor düzenlenen törenle sezonu açtı. Başkan Akkaya takıma destek veren firma temsilcileri ve futbolcularla tek te..
AKŞEHİR BELEDİYESPOR 4. GRUPTA...
Bölgesel Amatör Ligi Fikstür Kura Çekimi Yapıldı ..
Spor Camiasından Başkan Akyürek’e Teşekk
Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi (TSYD) Konya Büyükşehir B..
AKŞEHİRSPOR SEZONU AÇIYOR
Bu sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) ter dökecek Akşehir ekibi Akşehirspor, 24 Ağustos Pazar günü sezonu açacak ...
AKŞEHİRLİ SPORCUDAN ULUSLARARASI BAŞARI
Konya’nın Akşehir Selçukluspor Kulübü Başkanı Varol Türkoğlu, Çanakkale Biga’da yapılan Atlı Okçuluk ve Yer Okçuluğu müs..
AKŞEHİR SPOR’UN RAKİPLERİ BELLİ OLDU
Süper Amatör Ligi’ni ikinci sırada bitirerek PLAY OFF turu ile Bölgesel Amatör Ligi (BAL)’ne yükselen ve geçtiğimiz günl..
MUHABBETİN REKABETİ CAN 2014
Cankurtaran Mahallesinde Ramazan Bayramında düzenlenen geleneksel Futbol turnuvası bu senede renkli Güzel görüntüler ile..
YENİ DOSTLAR KAZANDIK
12. Minikler Şenliği organizasyonuna Konya’dan katılan ve Akşehir Selçuklu Spor Kulübü forması giyen Elif Yalçıngöz, etk..
TÜRKOLOJİ ÖĞRENCİLERİNİN OKÇULUK SEYRİ
Konya Karatay Üniversitesi Türkçe Öğretim Merkezi”nden(TÖMER) eğitim alan Rusya dan, Arap yarım adasına Orta Asya dan Ku..
HEYECAN BAŞLIYOR
Akşehir’in sportif alanda gelişimine önemli katkıları olan havacılık sporları ile ilgili düzenlenen organizasyonlara bir..
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
YENİ TÜRKİYE HAYIRLI OLSUN
Video Haber
foto Haber