AKŞEHİR’DE BİRİNCİSİ YOK! SEYDİŞEHİR İKİNCİYİ YAPIYOR!
6 Temmuz 2012 yılında ihale süreci tamamlanan neredeyse son aşamaya getirilen “Sentetik Çim Saha” henüz tamamlanmadı. Seydişehir ilçesi ikinci sentetik çim saha planı yaparken Akşehir sentetik çim sahası yapım aşamasında
Ekl. : 13 Eylül 2013 CumaOkunma : 639

Çim sahanın akıbeti konusunda daha önce bilgisin aldığımı Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, Projeyi üstlenen yapımcı firmanın 45 gün süre istediğini söylemişti. Firma tekrar yapıma başladı. 

“SEYDİŞEHİR’E İKİNCİ SENTETİK ÇİM SAHA”

Konya’nın Seydişehir ilçesi, ikinci sentetik çim halı sahaya kavuşuyor. İlçede bulunan 60 Evler Stadı’ndan sonra yeni otogar civarında bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsada yapılacak sentetik çim saha ile Seydişehir’de ikinci sentetik çim saha sporcuların hizmetine sunulacak. Bu konuda 60 Evler Stadı’nda Kaymakam Tuncay Sonel ile birlikte açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, “60 Evler Stadı’nda 60-90 ebatında bir sahamız mevcut. Yeni otogar yanındaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait alanda yapılacak ikinci sentetik halı saha 70-105 ebadında olup UEFA standartlarında bir stat olacak. Böylece Seydişehir, güney ve kuzey kısmında iki tane sentetik çim halı sahaya sahip olacak” şeklinde konuştu. Tüfekci, 60 Evler Stadı’nda eksik olan tribün ve ışıklandırma çalışmalarının devam ettiğini, Seydişehir Gençlik Merkezi’nin de 2014 yılında açılacağını sözlerine ekledi.

SENTETİK ÇİM SAHAMIZ YAPIM AŞAMASINDA

İlçemiz Seyran Mahallesi, Yeni Sanayi Caddesi’ne yapılacak olan sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapım aşamasında. 6 Temmuz 2012 yılında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılan “Sentetik Çim Saha Projesi” ihaleyi kazanan ve işi üstlenen yapımcı firma tarafından inşaat çalışmalarına başlandı. Alt yapı ve kenar teller için direklerin tamamlandığı sahanın yapımına devam ediliyor. Akşehir’de spor camiasının büyük beklenti içerisinde olduğu “Sentetik Çim Sahanın” son durumu konusunda kendisine ulaştığımız Gençlik ve Spor Konya İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Bekir Sami Kağıtçı, “Çim sahamız futbol nizami ölçülerinde ve FİFA Star 1 Belgeli olacak. Projemizin yaklaşık bedeli 400.00,00 Lira. Yapım konusunda Konya’da iki farklı yerde çalışmasını sürdüren yapımcı firma çalışmaya ara vermişti.  – Akşehir neden durdu? diye sorduk. Bize geçerli bir sebep söylemeyince sözleşmeyi feshedecektik ancak firma bizden 45 gün süre istedi. Firma işe başladı ve saha yapım aşamasında.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
TOROSLAR, AKŞEHİR KONUĞU OLACAK…
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup mücadelesinde kar yağışı nedeniyle ertelenen Akşehir Spor – Toroslar Belediye Spor maç..
DEREÇİNE HALK OYUNLARI EKİBi, ŞAMPİYON…
Afyonkarahisar İl Finallerinde Yıldızlar Düzenlemeli Halk Oyunları kategorisinde Dereçine Ortaokulu Halk Oyunları ekibi ..
DÜNYANIN ORTASI’NDA MAĞLUBİYET…
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta mücadele eden Akşehir Spor, Ligin 20. Haftasında Mersin Büyükşehir Belediye MESKİ S..
SELÇUKLU SPOR, RAKiP TANIMIYOR…
2014-2015 KONYA BASKETBOL İL BİRİNCİLİĞİ GENÇ KIZLAR Müsabakalarında boy gösteren Akşehir Selçuklu Spor Genç Kızlar Bask..
MAÇ YİNE ERTELENDİ…
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup 18. Hafta mücadelesinde Mersin ekibi Toroslar Belediye Spor’u konuk edecek Akşehir Spo..
AKŞEHİR, GOL DÜELLOSUNDAN GALİP ÇIKTI…
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup 19. Hafta mücadelesinde Hatay ekibi Reyhanlı Belediye Spor’a konuk olan Akşehir Spor, ..
TARIK BUĞRA SOSYAL BİLİMLER AYDIN YOLCUS
Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Kız Hentbol Takımı 24-28 şubat 2015 tarihleri arasında Aydın İlinde yapılacak..
ŞİPİTİN ÇIKSIN HEYECANI DEVAM EDECEK…
Yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle 23 Şubat Pazartesi gününe ertelenen “Şipitin Çıksın 1. Kültür ve Spor Şenli..
KARABULUT İLK YARI FİNALİST OLDU…
Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şipitin Çıksın 1. Kültür ..
SELÇUKLU GENÇ KIZLARI LİDER OLDU
Akşehir Selçuklu Spor Genç Kızlar Basketbol Takımı, 2014 – 2015 Konya Basketbol İl Birinciliği’nde 3. Galibiyetini alara..
MAÇ ERTELENDİ...
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta mücadele eden Akşehir Spor Ligin 18. Haftasında konuk edeceği Toroslar Belediye Spo..
ŞİPİTİN ÇIKSIN SPOR ŞENLİĞİ DEVAM EDİYOR
Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen “Şipitin Çıksın 1...
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
BIKTIRAN BÜROKRASİ
Video Haber
foto Haber