Tüm polislere ceza kesme yetkisi verildi
Akşehir’de "Trafik polisi yok" diyerek trafik kurallarını hiçe sayan sürücülere bölgedeki asayiş hizmeti sağlayan polisler ceza yazacak!
Ekl. : 24 Ocak 2013 PerşembeOkunma : 1127

2012'de toplanan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu'nda alınan, "Trafik kontrollerinde tüm polisler aktif olarak kullanılsın" kararını somutlaştıran Emniyet Genel Müdürlüğü’müz, 10 yıllık Eylem Planı'nda da yer alan projenin hayata geçirilmesine start verdi. 
Asayiş, Önleyici Hizmetler Şubeleri ile Polis Merkezleri'nin resmi ve sivil ekiplerine “Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı” dağıtıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Hizmetleri Başkanlığı Trafik ve Araştırma Dairesi Başkanlığının planlaması doğrultusunda Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğümüz Sosyal Tesisleri’nde, Konya İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından eğitim verilikten sonra, kurs alan 47 personele ceza makbuzları teslim edildi.
Buna istinaden tüm polis birimlerine, karşılaştıkları trafik ihlallerine ilişkin tespit tutanağı düzenleme yetkisi verilmesi neticesi görevli polis memurları, trafik polisleri gibi üzerinde makbuz taşıyacak ve trafik kuralı ihlali ile karşılaştığında araç durdurmadan plakasına göre tespit tutanağı düzenleyebilecek.
Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’müzden konuyla ilgili yapılan açıklamada;
“Alınan tüm tedbirlere rağmen meydana gelen trafik kazalarında birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte, birçoğu da yaralanmakta ve sakat kalmaktadır.
Sürücülerin trafik kurallarına uymalarının sağlanması, uymayanlara ise cezai müeyyide uygulanması amacıyla, trafik ekipleri yanında sokakta görev yapan diğer polis ekiplerinden de faydalanılması gerekli görülmektedir.
Yapılan bilimsel araştırmalar, trafik kurallarına uyan insanların, diğer yasalara da uyma oranının yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. 
Dolayısıyla trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazanmış bir toplumda, asayiş ve diğer suçlarda da azalma meydana geleceği değerlendirilmektedir.
24 saat esasına göre sokakta asayiş hizmetlerinde görev yapan personelimiz, karşılaştıkları trafik ihlallerinde tespit tutanağı düzenleyerek, ilgili trafik birimimize intikal ettirtecektir. Düzenli trafik ortamının temini için, cezalandırma arzu ettiğimiz bir yöntem olmamakla birlikte, kuralları ihlal ederek hem kendi hem de başkasının canını tehlikeye atanlar için de, cezalandırmama da düşünülemez. Bu kapsamda, mevcut getirilen uygulamanın trafik güvenliğinin sağlanması, insanlar üzerinde sürekli denetim hissi ve algısı yaratarak, trafik güvenliğine olumlu katkı sağlayacağına olan inancımızı belirtirken, herkesin trafik kurallarına uymasına dair istek ve arzumuzda Akşehir kamuoyunun bilgisine duyurulur.“

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
EVİNE 100 METRE KALA KALP KRİZİNDEN ÖL
Evine yaklaşık 100 metre mesafede bir sitenin bahçe duvarının kenarında kalp krizi geçirdiği iddia edilen bir kişi hay..
TIR MİNİBÜSÜ BİÇTİ : 9 ÖLÜ, 11 YARALI
KARŞI ŞERİDE GEÇEN TIR’IN YOLCU MİNİBÜSÜ VE OTOMOBİL YÜKLÜ ÇEKİCİYE ÇARPMASIYLA MEYDANA GELEN ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASIND..
7 KİŞİ YAKALANARAK ADLİ MERCİLERE SEVK
..
Yaşlı kadın intihar etti
Akşehir’in Reis Mahallesi’nde 5 çocuk annesi yaşlı kadın kendini asarak intihar etti. Kadının cesedini yakınları sabah s..
HIRSIZLAR ÇALDIKLARI ARAÇ BOZULUNCA YAKA
..
Çalıntı motosikleti otobüse bindirirken
Akşehir emniyet müdürlüğü hırsızlık olaylarına karşı önlemlerini artırdı. ..
24 kişi yakalandı
Umuma açık mekanlar denetlendi..
BEKÇİ TÜFEKLE KENDİNİ BACAĞINDAN VURDU
Tellal Pazarı olarak bilinen yerde bekçilik yaptığı öğrenilen bir kişi, tüfekle kendini sol bacağından yaraladı. ..
OTOMOBİL UÇURUMA YUVARLANDI: 4 YARALI
..
ÖZÜRLÜ KADINA GASP ŞOKU
Pazarlarda eşya satarak geçimini sağlayan özürlü kadını bir saat dolaştırdıktan sonra gasp edip olay yerinden kaçan şüph..
HIRSIZ TUVALETİN HAVALANDIRMA BOŞLUĞUND
Bir eve girerek hırsızlık yapmak isteyen şüpheli, polislerin geldiğini görünce saklandığı havalandırma boşluğunda yakala..
Birahanede başlayan kavga ölümle bitti
Akşehir’de aralarında husumet olan iki kişiden biri bıçakla, diğeri ise tüfekle vurularak hayatını kaybetti...
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
Abdullah UĞUR
MERT’İN ÖLÜM܅
Video Haber