Bugun...
Reklam
Advert

Advert


“AİLEDE; ERGEN - ANNE VE BABA İLETİŞİMİ” ANLATILDI
Akşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla; Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir İlçe Müftülüğü ve Çağdaş Aile Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen aile eğitim seminerinde Dr. Filiz Tekin tarafından “Ailede; Ergen - Anne ve Baba İletişimi” konusunu anlatıldı.

“AİLEDE; ERGEN - ANNE VE BABA İLETİŞİMİ” ANLATILDI
+ -

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki seminerde; Çocukların ergenliğe ulaştığında çevrenin ve özellikle medyanın etkisinde kaldığını söyleyen Dr. Tekin “Medya karşısında en savunmasız olanlar kuşkusuz çocuklardır. Çünkü çocukluk, bireyin dünyaya gelişinden itibaren bir çok etki altında pasif bir dönemdir. Kendine, içinde yaşadığı topluma ve dünyaya ait her şeyi bu dönemde öğrenmeye başlar. Burada ailenin en önemli görevi ise toplumun değerlerini çocuğa tercüme ederek onu hayata hazırlamaktır. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre çocukların ekran (TV yada bilgisayar ekranı) karşısında geçirdikleri süre günde 2 ile 5 saat arasında değişmektedir. Yani çocuklarımız uyumak dışında yapılan her şeyden daha fazla zamanlarını ekran karşısında geçiriyorlar” dedi. Konuşmasında çocuklarla nasıl iletişim kurulacağını örneklerle anlatan Dr. Filiz Tekin’e seminer sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir plaket takdim edildi.
Seminere; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, İlçe Müftü Vekili Saim Özbakır, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Bu haber 363 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI