Bugun...
Reklam
Advert

Advert


ANADOLU LİSESİ’NDEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Akşehir Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından okul bahçesinde velilere, öğrencilere ve öğretmenlere bin kişilik aşure ikram edildi.

ANADOLU LİSESİ’NDEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİĞİ
+ -

06 ekim günü saat 14.00'de düzenlenen programda, Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan bin kişilik aşure, okulun velilerine, öğretmenlerine ve öğrencilerine ikram edildi.
Aşure ikramı hakkında açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Halise Bozdemir aşurenin hayırsever öğretmen ve okul aile birliği katkılarıyla hazırlandığını belirterek, "İnşallah bu örfümüzü, âdetimizi yaşatacağız. Muharrem ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Aşure programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Düzenlenen bu tür etkinliklerin öğrencilerin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacağını ifade eden Okul Müdürü Mehmet Uza ise, "Böyle örf ve adetlerimizin öğrencilerle yaşatılması veya unutturulmaması güzel. Hem sosyallik açısından hem de adetlerimizi, örfümüzü çocuklara unutturmamak açısından önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
HABER / 
MEHMET İNCE 
Bu haber 470 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI