BAŞKAN AKKAYA GAZETECİLERLE YEMEKTE BULUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

BAŞKAN AKKAYA GAZETECİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle Akşehir'deki yerel ve ulusal basın temsilcilerine bir yemek verdi.

11 Ocak 2017 - 09:40 - Güncelleme: 11 Ocak 2017 - 11:52

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası’nda düzenlenen kahvaltıya, Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’nın yanı sıra; Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, yerel gazete çalışanları, ulusal ajansların temsilcileri, Akşehir’de yayın yapan yerel radyo temsilcileri katıldı
Gazeteciliğin zor ve meşakkatli bir iş olduğunun altını çizen Başkan Akkaya “Gazetecilik çok apayrı bir olay. Gerçekten güç hava şartlarında dahi herhangi bir olay olduğunda aracı olmasa bile, koşarak hızlıca olay yerine gidip oradan olay yerini en güzel şekilde resmedip, görüntüleyip halka doğru bir şeklinde ulaştırmak için çaba gösteriyorsunuz. Halkımızın, vatandaşımızın haber alma ihtiyacını en güzel şekilde en kısa zamanda ulaştırmak kolay değil. Çünkü bu bir fedakârlıktır. Ülkemizdeki birçok basın kuruluşumuzun zor şartlarda çalışmalarını sürdürdüğünü biliyoruz. Ama o kuruluşlarımız görevini tam layıkıyla yapması için mecburen belli bir sayıda eleman çalıştırması gerekiyor ve malzeme ihtiyacı var. Bu işler kolay bir şey değil. Ben bir taraftan böyle kutsal bir görevi zor şartları altında yerine getirdikleri için çalışan gazetecilerimizi tebrik ederken,  bir taraftan da bu zor koşullarda işletmelerini ayakta durma mücadelesinden dolayı kutluyorum. Akşehir Belediye Başkanı olarak, gerekse temsil ettiğimiz Akşehirli hemşerilerimiz Nasreddin Hoca Torunlarımız adına her zaman basınımızın yanında olmayı devam edeceğimizi belirtiyoruz. “ dedi.
15 Temmuz darbe girişiminde basının önemi tüm Türkiye’nin bir kez daha gördüğünü söyleyen Başkan Akkaya “15 Temmuz gecesi gerçekten basının ve basın mensuplarının ne kadar önemli olduğuna bir kez daha şahit olduk.  CNN Türk Spikeri Hande Fırat orada öyle bir hareket yaptı ki, belki de bu işgal harekâtının sürecini değiştirdi. Bu işgal girişiminde Ömer Halisdemir gibi şehitlerimizin gayretleri yaptıkları fedakârlıkları var, esrarengiz olaylar var ama bunlardan en önemlilerden bir tanesi bence Hande Fırat kardeşimizin o CNN Türk Spikerimizin Cumhurbaşkanımızla olan telefon diyaloğudur. Cumhurbaşkanımızın halkı meydanlara davet etmesi, halk olarak art niyetli insanların, darbecilerin, işgalcilerin karşısında durmamız, onları çabucak perişan etti. Onun için basın her zaman önemli ama veballi bir iş. Doğru haber, doğru takdim olması lazım, kişilik hakları noktasında. Akşehir’imizde zaman zaman karşılaşsak da büyük anlamda bir sıkıntımız yok. Çok şükür o da bizim Akşehir Nasreddin Hoca torunlarımızın efendiliği, güzelliği, o kalplerin güzelliğinin bir sonucu diye düşünüyorum. Ben tekrar gününüzü tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.
Düşüncelerini paylaşan İdris Doğan’da böyle bir etkinlikte bir araya gelmekten dolayı Başkan Akkaya’ya teşekkür etti.
HABER MERKEZİ

 

Bu haber 1200 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ 5.KADIN KOLLARI KONGRESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK
AK PARTİ 5.KADIN KOLLARI KONGRESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK
Akşehir Belediyesi'ne  yoğun ilgi
Akşehir Belediyesi'ne yoğun ilgi