Bugun...
Reklam
Advert

Advert


ÇİFTLİKBANK'IN YERİNDE YELLER ESİYOR
“Avrupa ve Türkiye'nin en büyük Süt ve Damızlık Sığırcılığı İşletmesi" olarak faaliyete geçmesi beklenen ve 23 Aralık Cumartesi günü temeli atılan Çiftlikbank'ın temelinin atıldığı yerde yeller esiyor.

ÇİFTLİKBANK'IN YERİNDE YELLER ESİYOR
+ -
Tuzlukçu'nun Pazarkaya Köyü Çiftlik Mevkii’nde hayata geçirilmek istenen, Fame Game AŞ adına  700 milyon lira yatırımla Dünya’nın 11’inci, Türkiye’nin ve Avrupa’nın ise en  büyük, süt ve besi sığırcılık tesisinin temeli 23 Aralık 2017 Cumartesi günü büyük ve şaşalı bir törenle atılmıştı. Avrupa'nın en büyük tesisi olacağına dair atılan temel atma törenine, Devlet Makamına dair çevrede bulunan bir kaç Belediye Başkanından hariç kimsenin katılmaması da dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca temel atma töreninde tesisin yapımına ne zaman başlanacağı ve ne zaman biteceğine dair ise hiç bir bilgi verilmedi. Ayrıca satın alınan arsalar üzerine yapılacak olan çiftliğin ruhsatının alınamadığı da bir diğer iddialar arasında.. Çevre halkı ve Türkiye'de gündem uyandıran çiftliğin yapımına ne zaman başlanacak? Neden yetkililerden herhangi bir açıklama gelmiyor? Akşehir Postası olarak kurulacak olan çiftliğin yerine gittik ama malesef 'Çiftlikbank' tabelasının haricinde satın alınan arsalarda yeller esiyor..
"VATANDAŞ AÇILMASI İÇİN UMUTLANDI"
700 milyon lira yatırımla Dünya’nın 11’inci, Türkiye’nin ve Avrupa’nın ise en  büyük, süt ve besi sığırcılık tesisinin olacak olması ve çevre il ve ilçelere ekonomik faaliyet sağlayacak olması ile vatandaşlar büyük bir umut içine girmişti. HâLâ kurulacağını ümit eden vatandaşlar yetkililerin bu konuda açıklama yapmasını ve çiftlikle alakalı herhangi bir girişimde bulunmalarını istiyor. Ayrıca Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa geçtiğimiz günlerde, Çiftlikbank'la alakalı, satın alınan arsalar üzerine yapılacak olan çiftliğin ruhsatlandırma çalışmalarının da devam ettiğini dile getirdi.

 

HABER- YORUM
KAMİL  SELVİ Bu haber 15167 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI