Eskisi yıkıldı yenisi yapılacak
Akşehir’de deprem hasarlı olduğu için hakkında yıkım kararı bulunan “Akşehir Nasreddin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi” eski binasının yerine modern bir okul binası yapılacak. Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yıkım işleminin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Ekl. : 20 Temmuz 2012 CumaOkunma : 1373

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yıkım işleminin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yıkım yapılan alana aynı ölçülerde daha modern bir binanın yapımı için hazırlık içinde olduklarını belirten Konuk, “Yeni bir okul binası yapılması için dosya hazırlanarak ilgili kurumlara gönderildi. Gerekli tahsisat yapılması durumunda yeni binanın ihalesi yapılarak kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak. Amacımız 2013’e kadar yeni binanın tamamlanmasıdır ” dedi. 
Halen okulun öğrencilerinden bir bölümü Ticaret Meslek Lisesi’nde eğitim görüyor. Bakanlık olurunun kısa sürede verilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
SULTANDAĞI MEM 2014 - 2015'E HAZIRLANIYO
Sultandağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Turan, 2014- 2015 eğitim ve öğretim yılı hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğü..
BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN TERCİH HATIRLATMASI
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve KTO Başkanı Selçuk Öztürk, 17 Temmuz'da bitece..
SOSYAL BİLİMLER LİSESİ HAYIRLI OLSUN
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Sosyal Bilimler Lisesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili olar..
EĞİTİM SEZONU MASAYA YATIRILDI
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Yıl Sonu Müdürler Kurulu Toplantısı’nda 2013 – 2014 Eğitim ve Öğr..
TAĞRIK BUĞRA’DAN ATIK KAĞIT PROJESİ
Akşehir Tağrık Buğra İlkokulu kullanılmış kitap, defter ve atık kağıtları geri dönüşüme kazandırmak için toplamaya başla..
Afete Hazır Okul Semineri
Akşehir’de bulunan okul ve kurumların yöneticilerine “Afete Hazır Okul” projesi anlatıldı...
AKKAYA ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Yük. Müh. Salih Akkaya, hafta sonu LYS sınavına girecek olan üniversite adayları için bir m..
BELEDİYE’DEN KİTAP DESTEĞİ
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce başlatılan ‘Kim 500 Kitap İster’ kampanyasına bir destek de Akşehir Belediyesi’n..
DERS BİTTİ VE TATİL ZAMANI
Akşehir’de 2013-2014 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte bugün karne alacak olan 18 bin 269 öğrenci yaz tatil..
JANDARMA ÖĞRENCİLERE KUCAK AÇTI
Akşehir İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Teşkilkatı’nın 175. Kuruluş Yıl Dönümü çerçevesinde düzenlemiş olduğu resim v..
ÖĞRETMEN LİSESİ ZİRVEYİ BIRAKMADI
Akşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen Kim 500 kitap ister projesi 2.aşamasında Anadolu Öğretmen Lisesi zirvede y..
Atatürk Ortaokulu Mezunlarını Uğurladı
Akşehir’in köklü okullarından Atatürk Ortaokulu, 8/F Sınıfı öğrencileri Ortaokula veda etti ve Ortaöğretime merhaba dedi..
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
Ali Kerar ULU
ZULME ORTAK MI OLUYORUZ?
Video Haber
foto Haber