Eskisi yıkıldı yenisi yapılacak
Akşehir’de deprem hasarlı olduğu için hakkında yıkım kararı bulunan “Akşehir Nasreddin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi” eski binasının yerine modern bir okul binası yapılacak. Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yıkım işleminin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
Ekl. : 20 Temmuz 2012 CumaOkunma : 1482

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yıkım işleminin tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Yıkım yapılan alana aynı ölçülerde daha modern bir binanın yapımı için hazırlık içinde olduklarını belirten Konuk, “Yeni bir okul binası yapılması için dosya hazırlanarak ilgili kurumlara gönderildi. Gerekli tahsisat yapılması durumunda yeni binanın ihalesi yapılarak kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak. Amacımız 2013’e kadar yeni binanın tamamlanmasıdır ” dedi. 
Halen okulun öğrencilerinden bir bölümü Ticaret Meslek Lisesi’nde eğitim görüyor. Bakanlık olurunun kısa sürede verilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamıştır.
Yorum Ekleyin
İsim veya Rumuz
E-Posta
Mesajınız  
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ TIP VE DİŞ HEKİ
KTO Karatay Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri izin süreci Bakanlar Kurulu Kararı ile tamamlandı. ..
Selçuk’tan ücretsiz Servis ve Konaklama
Selçuk Üniversitesi 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nin başlamasına sayılı günler kala, kayıt işlemleri için Konya’ya gele..
TEOG’DA AKŞEHiR SABAH FARKI
Akşehir’de faaliyet gösteren Sabah Dershanesi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) yerleştirmelerinde büyük başarı..
Selçuk Üniversitesi Öğrencilerini Bekliy
Selçuk Üniversitesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları tamamlanma aşamasına geldi. Üniversite yönetimi taraf..
ALTUNTAŞ’TAN İMAM HATİP’E REKOR KAYIT
Altuntaş Atatürk Ortaokulu, bu yıl ilk kez yapılan TEOG sınavı tercih sonucunda Akşehir İmam Hatip Lisesi’ne 22 öğrenci ..
MUALLA NİGAR’DA GELENEK BOZULMADI
2013-2014 Eğitim yılı TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Mualla Nigar Yamaç Ortaokulu 8. Sınıf öğrencileri yine umut..
UMUT ÖZEL EĞİTİM’E GÜÇ TAKVİYESİ
Şehrimizde Eğitim ve Rehabilitasyon alanında özel olarak hizmet veren Özel Umutevi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi..
HEM’den KPSS ve YGS kursu
Akşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nce açılan KPSS kursu gençlerin en çok tercih ettiği kurslar ..
TiCARET’iN 2014 LYS BAŞARISI
Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda 40 öğrencinin b..
Bölgemizin Yüz Akı ULUS DERSHANESİ
Bölgemizin köklü eğitim kurumlarından olan Ulus Dershanesi LYS sonuçlarının açıklanmasıyla başarısını bir kez daha kanıt..
Akşehir Anadolu Lisesi’nde Yeni Sezon T
2013 -2014 Eğitim yılını başarılı bir grafikle noktalayan Akşehir Anadolu Lisesi, 2014 – 2015 Eğitim yılı için hazırlıkl..
Akşehir’in Üniversiteye açılan kapısı S
Akşehir ilçesinde faaliyet gösteren Sabah Dershanesinde kurs gören 428 öğrenci üniversiteli oldu. Kurum ilçenin üniversi..
K. Adı :
Şifre :
K. Adı
Ad Soyad
Şifre
Şifre Tekrar
*Gizli Cevap
E-Posta
E-Posta
*Gizli Cevabınız
Mailinize gönderdiğimiz yönergeleri takip edin
Köşe Yazarları
ABDULLAH UĞUR
YENİ TÜRKİYE HAYIRLI OLSUN
Video Haber
foto Haber