Vali Canbolat İdareciler Günü mesajında şehit kaymakamı andı
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Vali Canbolat İdareciler Günü mesajında şehit kaymakamı andı

Konya Valisi Yakup Canbolat, 10 Ocak İdareciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı, görevi başında şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ü andı.

10 Ocak 2017 - 22:47

Konya Valisi Yakup Canbolat, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi “İdareciler Günü” kabul edildiğini hatırlattı.
 Vali Canbolat, mesajında "Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde, devlet ve hükümetimizin varlığını ve birliğini; milletimizin gücünü, kudretini ve merhametini temsil eden mülki amirlerimiz açısından 10 Ocak tarihi, meslek camiasında bir nevi dayanışma, hatırlama, sorunların dile getirilmesi ve mesleki misyonun diri tutulması adına özel ve anlamlı bir gündür.
 Aziz milletimizin ihtiyaç duyduğu her alanda ve her vakitte hazır ve nazır bulunan devletimiz, bu kutlu görevini mülki amirler aracılığı ile yerine getirmektedir. Mülki amirler, vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini, ihtiyaçlarını tespit  eden, sorunlara çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, necip milletimizin hak ettiği huzur ve refahı elde etmesinde öncülük eden görevlilerdir. Mülki amirler, sadece bulundukları il ve ilçelerde devleti temsil eden kişiler değil, devlet ve millet arasındaki köprü olma görevini de yerine getiren yürütücülerdir.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde, milletimizin huzuru, refahı ve devletimizin bekası için üstün bir vazife bilinciyle halen çalışan veya emekli olmuş bu onurlu camianın mensubu olan tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler  Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum. Her birine aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.11 Kasım 2016 tarihinde bombalı saldırıyla şehit olan kardeşimiz, meslektaşımız Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ü bir kez daha rahmetle anıyorum. Rahmet-i Rahmana kavuşan meslek büyüklerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum" ifadelerine yer verdi.
HABER MERKEZİ

Bu haber 798 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ 5.KADIN KOLLARI KONGRESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK
AK PARTİ 5.KADIN KOLLARI KONGRESİ ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK
Akşehir Belediyesi'ne  yoğun ilgi
Akşehir Belediyesi'ne yoğun ilgi