Yunak’ta 10 Ocak Gazeteciler Gününü Unutmayan TEK Kurum...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yunak’ta 10 Ocak Gazeteciler Gününü Unutmayan TEK Kurum Müdürü

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklama yaparak, tüm basın çalışanlarının gününü kutladı.

11 Ocak 2017 - 20:03

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.Topaloğlu , gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirilmesi adına doğru haber vermek başta olmak üzere; tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra ettiklerini kaydetti.Topaloğlu , mesajını şöyle sürdürdü: Yunak’ın  tanıtılmasında, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesinde önemli katkılar sağlayan yerel basın çalışanlarının; gayretli, doğru, tarafsız ve meslek ilkelerine bağlı çalışma anlayışından uzaklaşmamaları gerektiğine inanıyorum. Sevgili basın mensupları sizler, Yunak "ımızda  kamuoyunun gözü kulağı olmuş,ilçemiz ve  bölgemizdeki gelişme ve değişmeleri doğru algılayıp yorumlayarak okuyucusuna aktarmak suretiyle, bu anlamda toplumumuzun sesi olma görevini üstlendiniz. Zor bir ortamda, zor çalışma koşullarında, haber alma özgürlüğünün korunması, demokrasinin işletilmesi, gerçeklerin ortaya çıkarılmasında gösterdiğiniz emeğe sonsuz saygı duyuyorum.ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan yerel medyamız, toplumsal kalkınma ve gelişmenin sağlanmasında şüphesiz büyük bir öneme sahiptir.Bununla birlikte haberlerin doğru, tarafsız ve nesnel bir şekilde ortaya konulması için gece gündüz demeden fedakarca çalışan basın mensuplarımız kamuoyunu aydınlatma, haber alma ve bilgi akışını sağlama gibi çok önemli bir misyonu da yerine getirmektedir.Bu duygu ve düşüncelerle, ilçemizin ve bölgemizin  sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan yerel basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim" ifadelerini kullandı.
“Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu , Gazetecilerle 
Yemekte Buluştu”
Konya'nın Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu  "Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle Yunak’taki  yerel  gazeteci ve basın mensupları onuruna  yemek verdi.10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir yemek programı düzenleyerek Yunak’ta  bulunan yerel ve ulusal medya temsilcileri başta olmak üzere basın mensupları ile bir araya geldiler.Yunak Akdeniz Restorantı Misafir Bölümü’nde  düzenlenen öğle yemeğine , İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu , Şube Müdürü Muhammet Ali Tokdemir ,Muhasebe Şefi Bahadır Cura 'nın yanı sıra; yerel gazete çalışanları, ulusal ajansların temsilcileri katıldı.Yemekten önce günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ,"10 Ocak Çalışan Gazeteciler günündeberaber olduk. Gönül ister ki; bu tür toplantıları senede 3-4 defa yapalım. Ama herkesin ayrı meşgalesi var. Hepimiz işlerimizin iyi gitmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.10 Ocak Çalışan gazeteciler günü bir vesile oldu. Bizde, ilçe milli eğitim müdürlüğü  yönetimi olarak bu 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü değerlendirmeye çalıştık. Yunak’ta hakikaten göz doldurur gazete, ve internet haberciliği  ekibi var.Daha öncesinde olduğu gibi bundan sonrada Yunak’ta  birlik ve beraberlik içerisinde gayret göstereceğiz.Sevgili basın mensupları ,ilçemizin , bölgemizin ve toplumun duyu organları sizlersiniz.Halkımızın, vatandaşımızın haber alma ihtiyacını en güzel şekilde en kısa zamanda ulaştırmak kolay değil. Çünkü bu bir fedakarlıktır.Bizler bunun bilincindeyiz. Yapmış olduğunuz bütün çalışma ve hizmetler Bu Şehirde yaşayan yediden yetmişe bütün  hemşehrimize yöneliktir. Sadece bugüne değil yarına da ,  sadece dışarıda yaşayan insanlara değil yarın bu ilçede  yaşayacak olan insanlara da , gelecek nesillerimize de yapmış olduğunuz çalışmalarla uygulamalarla hizmet etmiş oluyorsunuz.’’ Dedi..  Sıcak bir ortamda geçen ve sohbetlerin edildiği birlik ve dayanışma yemeğinin ardından günün anısına hep birlikte fotoğraf çekilmesiyle program son buldu.
ABDÜLKADİR UYSAL-YUNAK 

Bu haber 1741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Düğündeki kavgaya müdahale etmek isteyen polis bıçaklandı
Düğündeki kavgaya müdahale etmek isteyen polis bıçaklandı
CANLI YAYIN YAPAYI DERKEN ŞARAMPOLE YUVARLANDI
CANLI YAYIN YAPAYI DERKEN ŞARAMPOLE YUVARLANDI