11 YIL SONRA BERAAT ETTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

11 YIL SONRA BERAAT ETTİ

11 yıl önce Argıthanı Kasabası Belediyesi'nde zimmetine 53 Bin lira geçirmek suçundan yargılanan tahsilat memuru beraat etti.

14 Mart 2018 - 09:10

Olay 2006 yılında şuan mahalle olan Argıthanı Belediyesi'nde meydana geldi. Recep Alaşahin döneminde tahsilat ve zabıta memuru olarak çalışan M.K., diğer çalışan ve tahsilat memuru olarak görev yapan Rafet Beller'e belediye ekmek fırınından tahsil edilen yaklaşık 53 bin lirayı verdiği iddia edildi. Olaydan sonra iddialara göre zimmetine para geçirdiği söylenen Rafet Beller hukuk mücadelesi başlattı. 2007 yılında ise Belediye Başkanı Recep Alaşahin, belediye ekmek fabrikasının kuruluşundan olay tarihine kadar geçen süreyi kapsayacak şekilde iki memur ve bir büro işçisinden oluşan üç kişilik hesap inceleme komisyonu oluşturdu. 
Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tahsilat memuru Rafet Beller'in paranın kendisine teslim edilmediği ve üzerine atılan suçun işlemediği anlaşıldığından Beller'in beraatine karar verildi. 11 sene boyunca uykularını terk ettiğini söyleyen tahsilat memuru Beller şunları dile getirdi: "2006 yılında yapılan teftiş sonunda benim bilgisayarım silinmiş olup şikayetim üzerine 52 bin 500 lira karşıdaki arkadaşın zimmetine geçirmiş. Bu komisyon belediye komisyonu tarafından incelenip zimmetin onda olduğunu ama 2006 yılında emekli oldum. Arkamdan bilgisayar silinmiş. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandım. Mahkeme bilgisayarımı inceletti. İnceleme sonunda zimmetin bende olmadığı, karşı tarafta olduğu bilirkişi raporlarınca tespit edildi. Mahkeme tarafından beraat ettim ama 11 sene ben uykularımı terkettim açık mezarda yattım. Ben akım temizim demek çok zor oldu. Vatandaş iyi gözle bakmadı. 25 yıl bir fiil belediyede hizmet ettim ama karşımda ki benim bilgisayarımı silerek beni mağdur durumuna düşürdü. "
HABER / KAMİL SELVİ 
 

Bu haber 4576 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
NİMETULLAH BAŞARISINI YİNE KATLADI
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ