14 AİLEYE AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

14 AİLEYE AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14 Aileye Rehber Öğretmen Hüseyin Saka tarafından aile eğitimi verildikten sonra sertifikalar ailelere teslim edildi.

14 Eylül 2022 - 09:39

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Emrullah ÖZTÜRK başkanlığında ilçemizde Aile Okulu Projesi kapsamında Nene Hatun Anaokulunda 5-9 Eylül 2022 tarihlerinde 14 Aileye Rehber Öğretmen Hüseyin SAKA tarafından Aile Eğitimi verildi.Katilimcilara Halk Eğitim merkezi tarafından katılım belgesi verildi.Katilim Belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Barboros TOPALOĞLU ve şube müdürü Emrullah ÖZTÜRK takdim ettiler.
İlçe Milli Eğitim Müdür Barboros TOPALOĞLU tüm ailelere katılımlarından dolayı  teşekkür ederek şu açıklamalarda bulundu ''Yapılan araştırmalarda, salgın sürecinde uygulanan kısıtlamaların bazı çocuklar üzerinde sinir, öfke ve saldırganlık davranışlarını göstermelerine neden olduğu görülmektedir. Yaşanan sorunlara benzer muhtemel sorunların yeniden yaşanmaması için, öğretmenlerin ve ailelerin desteklenmesi hayati derecede önemli hale gelmiştir. Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların, hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklarının eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önem kazanmıştır. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi başlatılmıştır.Bu eğitimlere katılımın artarak devam etmesini temenni etti.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 468 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜNDEN BAŞKAN AKKAYA’YA ZİYARET..
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI
BAŞKAN AKKAYA'DAN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI