15 TEMMUZ GAZİLERİNE VE ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

15 TEMMUZ GAZİLERİNE VE ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Akşehir Şehit ve Gazi Aileleri Dernek başkanı İsmail İnce ve ilçe protokolü 15 Temmuz 2016'daki Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY)’nin işgal girişiminde darbeci askerlere karşı direnirken ve yaralanan gazilerin ailelerini ve şehit ailelerini ziyaret ettiler.

18 Temmuz 2020 - 00:53

Akşehir  İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, Garnizon Komutanı Tolga Yuvalı, Cumhuriyet Başsavcısı Hazım Aslancı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Akşehir Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Cemil Uygur, Akşehir Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKŞAD) Başkanı İsmail İnce’nin oluşturduğu heyet; 15 Temmuz 2016'daki Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) örgütü tarafından 15 Temmuz 2016'da darbe girişimine direnen 15 Temmuz Gazileri Mesut Zeybek ve Hüseyin Öztürk ve Şehit Çoşkun Karabulut, Şehit Bilal Gülcan’ın ailelerini ziyaret etti. 
MİLLETİMİZ SİZLERE DAİMA MİNNETTAR KALACAK
Akşehir Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı İsmail İnce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milletini kararlı ve dik duruşu sayesinde 15 Temmuz akşamı hainlerin büyük bir darbe aldığına vurgu yaparak böylece o karanlık gecenin aydınlık bir geleceğe dönüştüğünü söyledi.
Başkanı İnce, “15 Temmuz 2016 gecesinde ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmak isteyen hainler, birlik olup devletin ve milletimizin silahları ile halkın iradesi ile seçilmiş yönetime darbe vurmak, yıkmak istediler. Ancak bu hain darbe girişimi devletin ve milletin dik ve kararlı duruşu ile bertaraf edildi. Milletin silahını millete yönelten o alçakların hesaba katamadığı bir şey vardı. Kahraman Türk halkı o gün ölmek için çok güzel bir gün anlayışı ve şuuru ile her şeyi göze alarak tanklara ve alçakların üzerlerine yönelttiği silahlara kafa tuttu. Aziz milletimiz o hain ve alçaklara geçit vermedi. O hain gecede korkusuzca ülkemizin geleceği için milletimizle bir ve beraber olarak mücadele veren liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. 16 Temmuz sabahına daha güçlü bir Türkiye sabahına uyanmamızı sağlayan şehitlerimize rahmet diliyor, bütün gazilerimize ve aziz Türk milletine bir kez daha minnetlerimizi sunuyoruz.''dedi. 
Gösterdikleri cesaret ve kahramanlıktan dolayı 15 Temmuz Gazileri Mesut Zeybek ve Hüseyin Öztürk'e teşekkür eden Belediye Başkanı Salih Akkaya ise “O gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. FETÖ’nun hain işgal girişimi sırasında gözünü kırpmadan, cesaretle tank, top ve tüfeğin karşısında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Siz gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Sizlerin şahsında tüm gazilerimize teşekkür ediyorum. Gösterdiğiniz cesaret ve kahramanlıktan dolayı devlet ve millet olarak sizlere minnettarız”dedi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 724 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA EVİ BÖLGEDE TEK
NASREDDİN HOCA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA EVİ BÖLGEDE TEK
ÇELTİK'TE YENİ SANAYİ SİTESİ VE GALERİ DÜKKANLARI  HAYATA GEÇİYOR
ÇELTİK'TE YENİ SANAYİ SİTESİ VE GALERİ DÜKKANLARI HAYATA...