15 TEMMUZ HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

15 TEMMUZ HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Pazartesi düzenlenecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri dolayısıyla yapılması planlanan etkinliklerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen toplantı, Kaymakam Mehmet TÜRK başkanlığında ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla kaymakamlık makamında yapıldı.

12 Temmuz 2019 - 00:39

Toplantıda, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin yıldönümünde, ilçemiz Akşehir'de Demokrasi ve Milli Birlik Günü anlamına uygun ve en güzel şekilde gerçekleşmesi için yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu,düzenlenecek etkinliklerle ilgili olarak hangi kurumun hangi faaliyetlerde bulunacağı hususları karara bağlandı.
Kaymakam Mehmet TÜRK yaptığı açıklamada;"15 Temmuz; Çanakkale Savaşı, Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadelede olduğu gibi millet kuvvetinin ve gücünün tekrar gösterildiği günlerden bir gündür. Topyekün tek bayrak altında toplanan insanların hain FETÖ darbe girişimine karşı sonuna kadar direnişini temsil eden bir gündür. 15 Temmuz; demokrasi mücadelesini destekleyen tüm vatandaşların, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin zaferinin olduğu bir gündür. Bu gün, Milletimizin, ülkemizin geleceğine kendisinin karar verme yetkisine sahip olduğunu gösterdiği gündür. Türk Milleti 15 Temmuz gecesi sokaklarda, tıpkı Çanakkale Savaşında, İstiklal Harbinde olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini darbecilere çiğnetmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiş olduğu bir gündür. Bizde bu günün 3. yıldönümünde Akşehir'de günün anlamına uygun ve en güzel şekilde gerçekleşmesi için yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Yapılacak etkinlikleri karara bağladık." ifadelerini kullandı.
Toplantıya Kaymakam Mehmet TÜRK Garnizon Komutanı Bakım Albay Tolga YUVALI, Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa AKDEMİR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Emre ÇAPAN Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem BÜYÜKÇANGA, İ.İ.B.F Sekreter V. Necati BARDAKÇI, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros TOPALOĞLU, Müze Müdürü Sevcan KARAPIÇAK, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Sait YALÇIN, İlçe Müftüsü Ahmet KARDAŞ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp YILMAZ, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yusuf BAĞRIYANIK, Akşehir Ticaret Odası Başkan V. Ender KALKAN, Orman İşl. Şef V Atakan KANDEMİR, S.Y.D.V. Müdürü Salim SADIÇ, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İNCE ve Belediye Kültür Müdürü İbrahim ÖNCEL katıldı.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 528 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI