2018’İN EN FAZLA İNDİRİLEN YERLİ UYGULAMASI BİP OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

2018’İN EN FAZLA İNDİRİLEN YERLİ UYGULAMASI BİP OLDU

Yerli iletişim ve yaşam platformu BiP, 2018’de en fazla indirilen yerli uygulama oldu.

26 Ocak 2019 - 08:59

Dijital operatör Turkcell’in iletişim ve yaşam platformu BiP, dünya genelinde 2018’de en fazla indirilen yerli uygulama oldu. Yapılan şirket açıklamasına göre kısa zamanda küresel düzeyde de adından söz ettiren BiP, bir yıllık süre içindeki indirilme sayısı yüzde 87 artırdı. Böylece BiP’in 2017 yılında 18 milyon olan indirilme rakamı 2018’de 34 milyona ulaştı. Platformun indirilme sayısındaki artış, iletişim trafiğine de yansıdı. Platform ile mesaj trafiği 3.5 kat, arama-aranma trafiği ise 2.5 kat artış gösterdi. Söz konusu platform üzerinden 2017’de gönderilen mesaj sayısı 9.7 milyar iken 2018’de 34 milyara ulaştı. Arama süresi ise bir yılda 427 milyon dakikadan 1 milyar 61 milyona çıktı. İlk defa platform abonelerinin deneyimlediği 6 kişiyle aynı anda görüntülü görüşme özelliğiyle ise 87 milyon dakika kullanıldı. 
Tarihi bir başarıya imza attıklarını dile getiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “BiP’i ilk hayata geçirdiğimizde birçok kişi ‘Neden yapıyorsunuz ki’, ‘Yapılmışı var’ gibi eleştirilerinde bulundu. Oysa biz neden bu topraklardan da küresel dijital servisler olmasın diye düşünerek yola çıktık. Bu hedefle Turkcell mühendisleriyle gece gündüz çalışarak artık bugün global rakiplerinin dahi özelliklerini taklit ettiği, ülkemize ait iletişim ve yaşam platformu BiP’i tüm dünyanın kullanımına sunduk. Şu anda Afrika’dan Antarktika’ya Amerika’dan Avustralya’ya kadar 192 farklı ülkeden milyonlarca kullanıcısı olan bir platform. Bu platform örneğinde de görüldüğü gibi kendimize güvendiğimizde dünya çapında ilgi gören ürün ve servislere imza atabiliyoruz. 2019 yılında da yerli ve milli ürünlere destek vererek çalışmalarımızı ülkemiz ve insanlarımız için aralıksız sürdüreceğiz” dedi. 
Tüm dünyadan ilgi var 
Yapılan şirket açıklamasına göre BiP’in global çapta yayılma hamlesi doğrultusunda 2018’de önemli gelişmeler yaşandı. 2018’de İran’dan Suudi Arabistan’a, Fas’tan Ukrayna ve Belarus’a, Japonya’dan Brezilya ve Antartika’ya kadar dünyanın dört bir yanından kullanıcılar BiP’i tercih etti. BiP’in reklamları, New York’taki ünlü Times Meydanı’nın dijital ekranlarında boy gösterdi. BiP, yurtdışındaki kullanıcı sayısı ise 5 milyona erişti.İHA 

Bu haber 8354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YUNAK  BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE EKİP GÖNDERDİ
YUNAK BELEDİYESİ DEPREM BÖLGESİNE EKİP GÖNDERDİ
AKŞEHİR HALKI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER
AKŞEHİR HALKI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER