Reklamı Geç
2022 KPSS ORTAÖĞRETİM HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

2022 KPSS ORTAÖĞRETİM HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

ÖSYM tarafından, ortaöğretim mezunları için 06 Kasım 2022 Pazar günü yapılacak olan 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı için Kaymakamlık Makamında, Kaymakam Dr. Mehmet Özel başkanlığında sınav güvenliği toplantısı yapıldı.

01 Kasım 2022 - 10:08

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "ÖSYM Başkanlığı tarafından 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı 06 Kasım 2022 tarihinde, İlçemizde yapılacaktır. Bu kapsamda Akşehir Kaymakamı Dr.Mehmet ÖZEL başkanlığında, Akşehir Belediye Başkanı Dr.Salih AKKAYA, Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Mustafa AKDEMİR, İlçe Jandarma Komutanlığı Temsilcisi J.Tğm.Fazlı Muhammed CAVLI, ÖSYM İlçe Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet MUCUK, İlçe Nüfus Müdürü Beyzat CEYLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros TOPALOĞLU ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Muhammet ALTUNYALDIZ’ın katılımıyla Sınav Koordinasyon Kurulu oluşturulmuş olup Kurul 31 Ekim 2022 Pazartesi günü Kaymakamlık toplantı odasında toplanmıştır.Toplantıda, ilçemizde on okulda yaklaşık 3155 adayın girecek olduğu sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleştirilmesi amacıyla; alınabilecek tedbirlere ilişkin ilgili kurumların görev ve sorumlulukları görüşülerek karar altına alınmıştır. Sınırları belirli sınav binası bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacak ve saat 10:00’da sınav binası kapıları kapatılarak içeri aday alınmayacaktır. Maske takma zorunluluğu kaldırılmış olup isteyen aday ve görevliler, maskelerini çıkartılıp kimlik kontrolü yapıldıktan sonra maskeleri ile sınav binasına girebileceklerdir. COVID-19 pozitif durumlarının devam ettiğini sınav günü bina girişinde Sağlık Bakanlığı e-Nabız sisteminden aldığı belge ile belgeleyen adaylar, Yedek Sınav Salonu’nda sınava alınacaktır. Sınav binası önünde yığılmaları engellemek için gerekli tedbirler alınacaktır. 
Sınavın sağlıklı ve sorunsuz bir biçimde tamamlanması için gerekli tüm görevlendirilmeler yapılmış olup öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek vererek desteklerini esirgemeyen öğretmenlerimize ve ailelerine teşekkür ediyor, sınava girecek tüm adaylara başarılar diliyoruz." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 300 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA MTAL'DE SONA DOĞRU
NASREDDİN HOCA MTAL'DE SONA DOĞRU
AKŞEHİRSPOR ANTREMANLARINA DEVAM EDİYOR
AKŞEHİRSPOR ANTREMANLARINA DEVAM EDİYOR
Reklamı Geç