23 NİSAN’DA KAYMAKAM VURAN KOLTUĞUNU ÖĞRENCİYE DEVRETTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

23 NİSAN’DA KAYMAKAM VURAN KOLTUĞUNU ÖĞRENCİYE DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kaymakamlık koltuğuna Cengizhan Dağ oturdu.

25 Nisan 2021 - 23:42

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Temsili Makam Devri etkinliği için İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Şube Müdürü Kubilay ORAL, Okul Müdürü Alparslan Şamil BULGURCU ve makamı devralacak öğrenci Cengizhan DAĞ ile birlikte Kaymakamımız Sayın Yusuf Beran VURAN’ı Covid-19 tedbirleri kapsamında makamında ziyaret etti. Kaymakam makamını sembolik olarak 100.Yıl Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencisi Cengizhan DAĞ’a devretti. Temsili olarak Kaymakamlık makamına oturan Cengizhan DAĞ, bu makamda oturmanın heyecan verici olduğunu belirtti.
Küçük Kaymakam Cengizhan DAĞ ile yakından ilgilenen Kaymakam VURAN öğrenci ile gelecekte hedefleri hakkında sohbet etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve öğrenci DAĞ’a daha çok kitap okumaları yönünde tavsiyelerde bulunan Kaymakam VURAN, “Hayatınızda sizlere yeni ufuklar açılması, yeni kazanımlara sahip olmanız için mutlaka kitap okuyun, daha çok kitap okuyun. Ne kadar okuduğunuzdan çok devamlı okumanız önemli. Gelecekte bu koltuklara sizler oturacaksınız. Bunun için biz, sizlerin daha iyi şartlarda eğitim almanızı, donanımlı ve yetenekli birer birey olarak yetişmenizi sağlamak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz” dedi.
Kaymakam VURAN 23 Nisan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Türk Milleti’nin yeniden doğuşunun başladığı ve millet egemenliğinin tek hâkim güç olduğunun tüm dünyaya ilan edildiği gün olan 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıl dönümüne ulaşmanın ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 
Sevgili Çocuklar,
Bu bayram sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler milletimizin ve devletimizin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Bizler, siz çocuklarımıza güveniyoruz, inanıyorum ki sizler kendinize sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 343 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
TUZLUKÇU'DA  “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”
TUZLUKÇU'DA “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”