30 AĞUSTOS’TA GÜNEŞLE BİRLİKTE UYANAN DAĞCILAR
Reklam
Reklam

30 AĞUSTOS'TA GÜNEŞLE BİRLİKTE UYANAN DAĞCILAR

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) 30 Ağustos'ta güneşle birlikte zirveye çıktı. Yapılan etkinlikle ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

31 Ağustos 2020 - 23:26

Akademik kulübümüz resmi anlamda kurulmadan da önce ülkemiz için önem taşıyan gün ve bayramlarda etkinlikler düzenledi. Bunlardan önemlilerinden olan 30 Ağustos Zafer Bayramının önemi ilçemizinde içerisinde bulunduğu kurtuluşa uzanan mücadeledir.
Zafer yürüyüşünün ilk başladığı günden bu yana katılan, kulübümüz kurulduktan sonrada her yıl yine bu yürüyüşe katılmanın yanında, ilçemizden başlayarak kocatepeye kadar yürümek, ege bölgemizin en yüksek zirvesinde anma etkinliğkleri düzenlemek, ilçemizin eteğinde bulunduğu sultandağlarını bölen tekke deresine çelik halat gererek 1.000 Metrelik bir uzunluğa 15*20 m lik ayyıldızlı al bayrağımızı gururla dalganlandırmak ve yine 30 ağustos 2020 günü akşehirle kocatepenin tam ortasında kalan zirvede savalan zirvesi ve şehitlik tepede ecdadımızı anarak sadelikten öte ruhumuzla o yollarda yürüyerek hissiyatı biraz daha samimeyetle yaşamaktı.
Madem bu toprakları bize ecdadımız sundu her karışının değerini bilerek yaşamak hakkımız diyoruz.
Karga kuyusuna teknik malzemelerle inerek efsanelerin anlatıldığı bu alanı yakından görmek ve göstemek de amacımız halini almıştır.
Çay dağcılık trekking ekibmize bizleri ağırladığı 1700 rakımlı yaylada ikramlarından dolayı hem yayla sahiplerine hemde katılımcılarına teşekkürlerimi sunarım.
Akademik kulübümüzde güneşle birlikte yeni doğan 30 ağustos günü ile yola revan olan ekibimede sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Gecemiydi! Gün doğmamışımıydı anadolu’ma. Kasıp kavuran ateş ağustos sıcağımıydı. Giden dönmez dönen gülmez mi olmuştu. Baykuşlar mı tünemişti. Garbın afakî görünmezimi olmuştu. Yangın yeriydi vatan toprağı. Öyle bir yangın ki göz gözü görmez idi pusdan dumandan. Eriyordu ellerinde anaların öz evladı vatan toprağı. Çaresizmiydi elif, agliyormuydu döne, kırık kağnı ölen öküz para etmedi mi yetmedimi tüyü bitmemiş delikanlı naaşları, elden gelmeyenide tüketmeye razı değilmiydi mehmet. Bir ateştir ki bu taarruz önce yüreklere düştü adım adım karış karış temizlenmeliydi anadolum. Gecemiydi. Bu yangın ağustos sıcağımıydı. Değildi. İnermiydi gökten ayyıldızlı bayrağım. Dinermiydi ezan minarelerden. Türk’ ün türküsü değilmiydi, yâri değilmiydi ana babası evladı, şerefi namusu değilmiydi vatan! Bir ateştir ki düsen yüreğe bayrağını kefen, göğsünü siper edip yürütecekti düşman üstüne. Ankara yanıyordu alev alev umut umut kasıp kavuruyordu ateşi yüreklerin yoktan var olan şehri, sonra akşehir, biraz ilerde afyon yana yakıla topsuz tüfeksiz imanla inançla atasının ardında yürüyordu anadolum. Kadın erkek genç yaşlı adım adım izmir’e dek diyordu "ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri!!!! Yürüdü anadolum yürüdü düşman üstüne pırıl pırıl bir güneş doğdu edirne’den karsa dek, malazgirt’ten alparslan’ın sesi duyuldu ''anadolu türkündür sonsuza dek''. 92 Yıldır küllenen ama sönmeyen bir ateşi bize armağan ediyordu atalar. Ve bugün ayni yürek yangınıyla vatana sevdalı anadolum gururla inançla imanla yürümekte albayrağıyla sonsuza ne mutlu türküm diyene...
HABER MERKEZİ 

Bu haber 804 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AVUKATI BIÇAKLAYAN ŞAHIS YAKALANDI
AVUKATI BIÇAKLAYAN ŞAHIS YAKALANDI
AKŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
AKŞEHİR’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ