65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR PARK’TA BAYRAMLAŞTI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR PARK'TA BAYRAMLAŞTI

Yunak'ta Ramazan Bayramı'nın 1'inci gününde sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstü kişiler, parklara akın etti. Bazıları bunu bayramlaşma fırsatına çevirirken, kimi ise çocuk ve torunlarıyla cep telefonuyla görüntülü olarak konuşarak, bayram hasretini girdi.

28 Mayıs 2020 - 08:31

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda 65 yaş ve üstü kişilerin bugün saat 14.00 ila 20.00 arası sokağa çıkmalarına izin verildi. Bunun üzerine 65 yaş ve üstü kişiler de parklara akın etti. Parkta yürüyüş yapıp banklarda oturup güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin yanı sıra kardeşleri ve yakın dostlarıyla buluşup, bayramlaşanlar da oldu. Aile yakınları da çocuk ve torunlarıyla da cep telefonundan görüntülü olarak konuşarak bayram hasretini giderdi. Vatandaşlar; ''Bugün özgürlüğümüzü yaşıyoruz. Tutukluyduk, bayramda özgür olmak çok güzel bir şey. Bugün mutluyum, özgürlüğüme koştum. Bugün bizim için moral oldu. Normal süreçte çocuk ve torunlarımızla birlikte olurduk. Bu bayram buruk geçti'' dedi.   
Sokağa çıkma kısıtlamaları sayesinde hava kirliliğinin azaldığına dikkat çeken Başka bir vatandaş şunları söyledi:
''İnşallah rabbim bütün cümlemizi kötü hastalıklardan kurtarsın. Çocuklarımıza, sevdiklerimize kavuştursun. Şu an Konya veya bütün Türkiye'de en temiz havayı yaşıyor. Egzoz ve yakıt gazlarından uzak.   Geçici çalışanlarda bisiklet kullansınlar. Şu taşıtları biraz azaltmamız lazım. Yoksa egzoz gazlarından temiz havayı soluyamıyoruz.''
HABER MERKEZİ 

Bu haber 454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU