7. ADEM KURT’U ANMA ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

7. ADEM KURT'U ANMA ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi İhtisas Spor Kulübü (AKADEMİK) tarafından organize edilen 7. Adem Kurt'u anma zirvesi gerçekleştirildi.

20 Eylül 2021 - 23:13

18-19 Eylül 2021 7. Adem kurt'u anma Gelincikana zirve faaliyeti.
Çay kaymakamlığımız, Çay belediye başkanlığımız, Deresenek muhtarlığımız, Akademik Kulübümüz ve Çay ticaret odası başkanlığımızca etkinliğimiz planlandığı şekilde gerçekleşti. 
Kamp kurulması sonrası Çay Kaymakamımız Mehmet Durgut bey, belediye başkanımız  Uzm.Dr. Hüseyin atlı bey, ilçe ticaret odası başkani Salih kaygısız bey ve beraberindeki protol ile kamp alanını  ziyaret etmişlerdir. Tüm protokolümüze ve katılan 120 sporcumuza Akşehir belediye başkanlığımız tarafından  Nasreddin hocamızın  fıkralarından oluşan kitapla birlikte ticaret odası başkanlığımız tarafından  sağlanan baff hediye edilmiştir.
Ülkemizin dört bir yanından onlarca katılım  sağlayan kulüplerimizce zirvemiz gerçekleştirilmiştir. 
Kampın toplanmasının ardından muhtarlığımızca  pilav ve kaymakamımız  tarafindan tatlı ikramı yapılmıştır.
Etkinliğimize hertürlü destek veren kurum kuruluş ve kişilere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
Ayrıca bacada tıkanma olmaması ve kalabalık ekibimizin güvenliği açısından ikiye ayrılan ekibimizin liderliğini yapan Şakir Tıkıroğlu'na Teşekkürlerimi sunarım
Adem Amcanın 2013 yılında bana verdiği bayrağı Ülkemin her bir zirvesine gururla taşıdım. Kendi adıyla yapılan etkinliğimizde de zirvede açmasından da ayrı bir onur oldu tarafımdan.
Bu yıl yine farklı olarak köy halkının da kamp alanına gelerek sporcularımızla iç içe olarak yiyecek, çay gibi ikramları olsa da sohbetleri her şeyden daha üstündü.
Dağda 1800 rakımlı kamp alanında bizi evimizde gibi hissettiren bazlama çay yapıp bizleri börekleri kadar sıcak yürekleriyle sevgiyle besleyen ablalarım, hiç yanınızdan ayrılmak istemedim.
AKADEMİK Kulübümüzün kurulmasında ön ayak olmuş, Adem Kurt kimdir neden adına bir zirve faaliyeti yapılmakta?
istediği, bir fotoğraf makinesi birde bir bardak çayı olmasıydı.... Tek kelime ile aşıktı; insana doğaya her canlıya ve küçük de olsa gülümsemelere...
O bir doğa aşığıydı, geride bıraktığı güzellikleri öğretileri hayat felsefesi ile doğada yaşayan bir Adem. Bulunduğu yerde değil birçok ilde bulunan dağcılar tarafından tanınan bilinen sevilen biriydi, tüm zamanını doğada geçirir fidan diker dikmekle kalmayıp su verir bakımını yapar aşılar budar gerekirse soğuktan korurdu. 
Rahmetli Adem Amca ile yaptığım en son görüşmeydi. Hastalığının en şiddetli dönemlerinde, tedavi gördüğü Eskişehir’e giderken, ''- Evlat Koyağa gitme zamanın geldi, Eskişehir’ den döndüğümde bana oradan zirve kokusu getir'' olmuştu. Bu konuşmadan 4 gün sonra cennet kokusuyla tanışacaktı.
Ben Adem Amca’yı vefatından sonra tanıdım. Hiçbir tavrı kişisel olmayıp bir ekip mantığıyla hareket eder (burası önemli) bireysel düşüncede, ben diyenlerden uzak dururdu. Çocuklarını kardeşlerini taziyede tanıdım. En çok şaşkınlığım annesinin hayatta olduğunu öğrenmem ve Kırca da yaşıyor olmasıydı. Her zaman bir arada olmamıza rağmen özelimizi değil doğa, toplum konuları bizi biz yapanmış. Allah’ ım her zaman böyle dostluklar versin.
Bu etkinlik bir ekip işiydi, kurumlarla gerçekleşti ve böylede devam edecek. Kişisel anlamda kimse kendine pay çıkartmayacaktır. Diğer türlü etkinlik Adem Kurt mantığına ters olacağından duygusunu ve çizgisini kaybedecektir.
Sultandağları içerisinde hayvan varlığı ve bitki varlığında ki değişiklerin fotoğrafını çekip bunu insanlarla paylaşması en bilinen özelliğiydi. Doğanın içerisinde olmanın mutluluğunu yaşarken görmek saf ve temiz bir insan görmenin güzelliğini yaşamış olmam benim için ayrılacaktı.
Evlat bu gün hasta gibiyim dediğinde yanına gidip haydı dağa gidiyoruz der alır götürürdüm. Geldiğimizde oh iyi geldi turp gibi oldum demesi gözündeki mutluluk bana yorgunluklarımı da unuttururdu.
Ruhun şaad mekanın cennet olsun patika, rota ve yol arkadaşım.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK İYİLEŞTİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK...