8. ADEM KURT’U ANMA ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

8. ADEM KURT'U ANMA ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi İhtisas Spor Kulübü (AKADEMİK) tarafından organize edilen 7. Adem Kurt'u anma zirvesi gerçekleştirildi.

14 Eylül 2022 - 09:44

AKADEMİK(Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) kulübü Sultandağı’nda Adem Kurt’u anma etkinliği yaptı.Akademik etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: 
ETKİNLİK AMACI ve HEDEFLERİ;
Dağların sultaninin nazlı gelini, Gelincikana zirvesi, sporcularımıza bir kez daha kollarını açmış faaliyetimiz sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Her zaman bu coğrafyada rehberimiz olan merhum Adem Kurt’ u bu vesileyle sevgi, saygı ve hasretle anmış bulunmaktayız. 
AKADEMİK Kulübümüzün kurulmasında ön ayak olmuş, Adem Kurt kimdir neden adına bir zirve faaliyeti yapılmakta?
istediği, bir fotoğraf makinesi birde bir bardak çayı olmasıydı.... Tek kelime ile aşıktı; insana doğaya her canlıya ve küçük de olsa gülümsemelere...
O bir doğa aşığıydı, geride bıraktığı güzellikleri öğretileri hayat felsefesi ile doğada yaşayan bir Adem. Bulunduğu yerde değil birçok ilde bulunan dağcılar tarafından tanınan bilinen sevilen biriydi, tüm zamanını doğada geçirir fidan diker dikmekle kalmayıp su verir bakımını yapar aşılar budar gerekirse soğuktan korurdu. 
Ben Adem Amca’yı vefatından sonra tanıdım. Hiçbir tavrı kişisel olmayıp bir ekip mantığıyla hareket eder (burası önemli) bireysel düşüncede, ben diyenlerden uzak dururdu. Çocuklarını kardeşlerini taziyede tanıdım. En çok şaşkınlığım annesinin hayatta olduğunu öğrenmem ve Kırca da yaşıyor olmasıydı. Her zaman bir arada olmamıza rağmen özelimizi değil doğa, toplum konuları bizi biz yapanmış. Allah’ ım her zaman böyle dostluklar versin.
Bu etkinlik bir ekip işiydi, kurumlarla gerçekleşti ve böylede devam edecek. Kişisel anlamda kimse kendine pay çıkartmayacaktır. Diğer türlü etkinlik Adem Kurt mantığına ters olacağından duygusunu ve çizgisini kaybedecektir.
Sultandağları içerisinde hayvan varlığı ve bitki varlığında ki değişiklerin fotoğrafını çekip bunu insanlarla paylaşması en bilinen özelliğiydi. Doğanın içerisinde olmanın mutluluğunu yaşarken görmek saf ve temiz bir insan görmenin güzelliğini yaşamış olmam benim için ayrılacaktı.
Evlat bu gün hasta gibiyim dediğinde yanına gidip haydı dağa gidiyoruz der alır götürürdüm. Geldiğimizde oh iyi geldi turp gibi oldum demesi gözündeki mutluluk bana yorgunluklarımı da unuttururdu.
Ruhun şaad mekanın cennet olsun patika arkadaşım.” 
ETKİNLİK DETAYLARI;
Faaliyetimiz cumartesi sabahı Çay ilçemiz Deresenek Köyünde Ülkenin dört bir yanından gelen sporcular ile başlamıştır.  80’ i Kulüp ve bireysel sporcu ve 20’ si Kurum Kuruluş çalışanlarımızdan oluşan 100 kişi ile 67 çadır kurulmuştur. Pazar sabahı saat 5.00 de hareket edilerek 52 sporcu ile zirveye ulaşılmıştır. Zirve defteri imzalanarak geri dönüşe geçilmiştir. 
ETKİNLİĞE KATKI SAĞLAYANLAR;
Türkiye Dağcılık Federasyonu, Afyonkarahisar Valiliği,  Çay Kaymakamlığı, Sultandağı Kaymakamlığı, Çay Belediyesi, Afyonkarahisar UMKE ekibi, Afyonkarahisar AFAD ekibi, Çay Jandarma Komutanlığı, Çay Orman İşletme Şefliği, Afyonkarahisar Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcim, MÇ Plastik, Deresenek Muhtarımız, Ulaşımda, çevre düzenlemesinde bulunanlar elbette bu etkjinliğin büyük mimarlarıdır ama hemen kampın yanı başında saçta bize börekler açan ablalırımıza ne kadar teşekkür etsem azdır, bize sürekli çay desteği sağlayanlara ve Deresenek Köyü Halkınına emekleri için teşekkür ederiz. Özveriyle doğa sevgisiyle zirve gerçekleştiren Türkiye’ nin dört bir yanından katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederiz.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 522 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
AKŞEHİRSPOR'DAN BASIN AÇIKLAMASI
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ 1 HAFTA BOYUNCA AKŞEHİR’DE