AÇIKTA SATILAN GIDALARDA KORONAVİRÜS ENDİŞESİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AÇIKTA SATILAN GIDALARDA KORONAVİRÜS ENDİŞESİ

Koronavirüs ilk defa Türkiye’de görüldü. Vatandaşlar açıkta satılan ve denetime tutulmayan ürünlere karşı uyarıldı.

12 Mart 2020 - 09:20

"VATANDAŞLARIMIZ AÇIKTA 
SATILAN ÜRÜNLERİ SATIN 
ALMASINLAR"
İstanbul Şekerci Pastacı, Helvacı,Tatlıcı ve Şekerli Mamüller Esnaf Odası Başkanı Aykut Şener, vatandaşları sokakta açık şekilde satılan gıda ürünlerine karşı uyardı. Şener, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın periyodik denetimlerinden geçmeyen gıda ürünlerinin virüs riski taşıdığını belirterek, "Vatandaşlarımız açıkta satılan ürünleri satın almasınlar. Bu şekilde bizler de üyelerimize el yıkama ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz." diye konuştu.
Kayıtlı işyerlerinden alışveriş yapılmasına dikkat çeken Şener, normal vatandaşlar gibi gıda imalatçılarının da maskeye erişimde problemler yaşadığını belirterek, fahiş fiyatlara tepki gösterdi. Şener, "Maskede büyük sıkıntı var. Maskeye ulaşamıyoruz." diye konuştu.
Şener, vatandaşları panik yapmamaları gerektiğini dile getirdi.

VATANDAŞ TEMKİNLİ YAKLAŞIYOR
Gıda malzemelerinde durum bu iken vatandaşlar da koronavirüs önlemi kapsamında açıkta satılan ürünlere temkinli yaklaşıyor.
Vatandaşlar bol bol el yıkamanın önemine vurgu yaparak, maske fiyatlarında anormal artışların olmaması gerektiğini belirttiler. Dışarıda açık satılan ürünlerin satın alınmasının doğru olmadığını belirten bir vatandaş, "Virüsten önce de satın alınmaması gerektiğini düşünüyordum şimdi de böyle düşünüyorum." diye görüş verdi.
Bir başka vatandaş Haluk Aydemir ise koronavirüse karşı kendi önlemlerini aldığını söyleyerek açık satılan ürünlerin tam olarak muhafaza edilmediğine vurgu yaptı. Aydemir bu nedenle söz konusu ürünlerden satın almadığını belirtti.
Satıcılar ise şu ana kadar satışlarında bir azalma yaşamadıklarını söyleyerek kendi önlemlerini aldıklarını dile getirdiler.
İHA 

Bu haber 594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
Proje İHO 5. Sınıf Seçme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI'NDA DERECE YAPANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ
19 MAYIS ONLİNE SATRANÇ TURNUVASI'NDA DERECE YAPANLARA ÖDÜLLERİ...