ADALET ALANI ÖĞRENCİLERİ ADALETİN MEKANINDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ADALET ALANI ÖĞRENCİLERİ ADALETİN MEKANINDA

Akşehir'de sadece Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Adalet bölümü Alan Şef ve Alan Öğretmenleriyle birlikte Akşehir Adliyesi’ne mesleki gezi düzenledi.

29 Nisan 2022 - 22:16

Bu gezi 11.sınıf öğrencilerinin katılımıyla; mezun olduklarında çalışma imkânı bulabilecekleri adliyelerdeki işleyişi görmeleri, doğrudan söz konusu alanda çalışan meslek mensupları ile sohbet edebilmeleri ve sorularını sorabilmeleri amacıyla Akşehir Adalet Sarayı’nda gerçekleşti.
Gezi programı kapsamında öğrencilere; Akşehir adliyesi tanıtılarak gerekli birimler gösterildi. Bu doğrultuda öğrenciler; farklı mahkeme kalemlerinde çalışan zabıt kâtipleri, yazı işleri müdürleri, avukatlar ile bire bir sohbet etti ve sonrasında da Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen aleni yargılamaya katılarak ortamı gözlemleme imkânı buldu.
Düzenlenen gezi vasıtasıyla; iş hayatına dair önemli bilgileri bu mesleği icra eden kişilerden öğrenen öğrencilerin, kariyer planları yapmalarına yardımcı olunurken okulda aldıkları teorik bilgilerin de pratikteki yansımalarını görmeleri sağlandı.
Gezi sonunda Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar; Cumhuriyet Başsavcısı Abdülhamit Durgut ve    Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyon Başkanı Hasan Hüseyin Uysal’a bu geziye imkân sağladıkları için teşekkür etti. 
Okul Aile Birliği Başkanı Fikriye AYGÜNDÜZ;  Okul Müdürü Vahit ERDEM’e “Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar’a  ve Alan Öğretmenlerine düzenlemiş oldukları gezi ile öğrencilere sağladıkları katkıdan ötürü teşekkür etti.
Okul Müdürü Vahit ERDEM ise  “Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak için bu etkinlikleri düzenlediklerini ifade etti.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 324 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI EĞLENCESİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ENGELLİ GENÇLERE ASKER KINASI...
EBER SARISI AÇMAYA BAŞLADI
EBER SARISI AÇMAYA BAŞLADI