ADALET ALANI ÖĞRENCİLERİ CEZAEVİNDE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ADALET ALANI ÖĞRENCİLERİ CEZAEVİNDE

Akşehir'de sadece Şehit İsmail Cem Yakınlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Adalet bölümü Alan Şef ve Alan Öğretmenleriyle birlikte Akşehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna mesleki gezi düzenledi.

13 Mayıs 2022 - 22:46

Bu gezi 11.sınıf öğrencilerinin katılımıyla; İnfaz Koruma Dalı öğrencilerinin mezun olduklarında çalışma imkânı bulabilecekleri Ceza İnfaz Kurumunda işleyişi görmeleri, bu alanda çalışan meslek mensupları ile sohbet edebilmeleri ve sorularını sorabilmeleri amacıyla gerçekleşti.
   Gezi programı kapsamında öğrencilere; Akşehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu tanıtılarak gerekli birimler gösterildi. Bu doğrultuda öğrencilerin mezuniyet sonrası çalışma ortamlarını yaşayarak ve gözlemleyerek tanımaları sağlandı. 
   Düzenlenen gezi vasıtasıyla; iş hayatına dair önemli bilgileri bu mesleği icra eden kişilerden öğrenen öğrencilerin, kariyer planları yapmalarına yardımcı olunurken okulda aldıkları teorik bilgilerin de pratikteki yansımalarını görmeleri sağlandı.
    Gezi sonunda Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar; Kurum Yönetimi ve Kurum Çalışanlarına bu geziye imkân sağladıkları için ve gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. 
     Okul Aile Birliği Başkanı Fikriye AYGÜNDÜZ;  Okul Müdürü Vahit ERDEM’e “Adalet Alan Şefi Mehmet Kaçar’a ve Alan Öğretmenlerine düzenlemiş oldukları gezi ile öğrencilere sağladıkları katkıdan ötürü teşekkür etti.
    Okul Müdürü Vahit ERDEM ise  “Öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak için bu etkinlikleri düzenlediklerini” ifade etti. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 1022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI