ADEM KURT’U ANMA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Reklam
Reklam

ADEM KURT’U ANMA YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) ve Sultandağı Kaymakamlığı işbirliğiyle 5.Adem Kurt’u anma yürüyüşü düzenlendi.

03 Temmuz 2019 - 08:40

Yapılan Etkinlikle ilgili olarak Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) başkanı Bayram Çini şu ifadelere yer verdi:  “5.Adem Kurtu Anma Gelincikana zirve faaliyetimiz; İlçemiz Kaymakamlığı bünyesinde SUDASK ve AKADEMİK Dağcılık Kulübü ortaklığıyla 29-30 haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.
Mağara rotası Bölge dağcılarımız tarafından bilinmemesi ve Adem Kurt Amcamızın bu rotayla özdeşleşmiş olması yönünden önem taşımaktadır. Ege Bölgemizin çatısı olarak bilinen Gelincikana Sultandağları içerisinde yer almakta olup üç bölgenin kesişmesiyle de bir çok havza ve coğrafya ya hayat vermektedir.
Gelincikana Mağarası dağa da ismini vererek çıkılan rotanın bir kat daha önemini oluşturmuştur.
Yöre Halkı tarafından anlatılan Efsane de ; İyi niyetli kişilerin dağda sıkıntıya düştüğünde Gelincikana nın ortaya çıkarak yardım ettiği söylenmektedir. Bu kez Adem Amca ile bizlere kucak açarak, zirveyi sorunsuz yapmamıza fayda sağlamıştır.
Ruhunuz Şaad olsun geride güzellikler bırakan iyi insanlar...
Etkinlik öncesinde, süresince ve sonrasında;
Sultandağı Kaymakamımızın kamp alanının fiziki şartlarını oluşturarak, çadır bölgelerini numaralandırması, her bir çadıra gelecek şekilde meşale hazırlaması gerçekten bu etkinliğe verilen önemi ortaya koymakta.
Bu yıl kumanya yerine gönüllü olarak İlçemizden gelen ablalarımız kardeşlerimiz bizlere gözleme ikram etmesinden tutunda her dakika çayımızın olması ve akşam yemeği için yakılan mangallarda yapılan köfte ve ızgaralar gerçekten muhteşemdi. Bize düşen sadece milyar milyar yıldızın altında uyumak ve ertesi gün zirve yapmaktan başka birşey bırakmamıştır.
Özenle hazırlanan kamp ateşi etrafında Kaymakam Bey' in bize sunduğu saz resitali ve İsmail kardeşimin ney dinletisi tüm ruhumuzu dinlendirmiştir.
Zirve dönüşü yine köftelerimizin hazır olduğunu ve çayımızın ikram edilmesi tüm yorgunlukları alıııııp götürmüştür. Sayın Kaymakamımız Önder Koç bey'e, İlçe Gençlik Spor Müdürümüze, İlçe Jandarma Komutanlığımıza, Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Tarım Müdürlüklerimize çok teşekkür ederim.
Bu bölgeye has yetişen kirazlardan Bahçesinden toplayıp gelen çiftçi kardeşlerimize de canı gönülden teşekkür ederim.
Ülkemin dört bir yanından gelen dağcı dostlarıma, SUDASK ve AKADEMİK Kulübü sporcularına tekrar tekrar teşekkür ederim. Yazacak ve teşekkür edeceklerim o kadar çok ki Öncelikle Allah' ıma şükürler olsun ki böylesi güzel insanların varlığı ve yakınlığı beni mutlu etmekte.” dedi. 
HABER / 
MEHMET İNCE 

Bu haber 666 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU
MİLLETVEKİLİ ERDEM YUNAK'TA MUHTARLARLA BULUŞTU