ADI GİBİ TEMİZ AK-ŞEHİR
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ADI GİBİ TEMİZ AK-ŞEHİR

Son günlerde bazı haber sitelerinde Akşehir'de Covid-19 vakasının fazla olduğu belirtilerek ilçemize gelecek olan misafirleri tedirgin eden haberler yayınlanmıştı. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya o haberlere ilişkin açıklama yaptı.

02 Haziran 2020 - 17:01 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 17:07

Başkan Akkaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Bazı haber sitelerinde Akşehir’de Covid-19 vakalarının çok yoğun olduğu belirtilerek ilçemize gelecek misafirlere karşı asılsız ithamlarla uyarıda bulunulmuştur. Bu sebeple ilçemizdeki son vakalarla ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur:
Şehrimizde son 15 gün içerisinde tespit edilen Covid-19 vakası bulunmamakta olup, ilçemizde ikamet eden vatandaşlarımız gerekli tüm önlemlerini alarak güven içerisinde sosyal hayatlarına devam etmektedir.
Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kaldırılması ile birlikte dışarıdan ilçemize ziyarete gelecek misafirlerimiz için de gerek belediyemiz, gerek diğer tüm kurumlarımız her türlü tedbiri almış olup, riski en aza indirmek için tüm imkanlarımızla hazır beklemekteyiz.
Ticari kaygıyla yapılan, halkı korku ve paniğe sevk eden bu tür asılsız haberlerin, içinde bulunduğumuz toplumsal birlik ve beraberliğe gölge düşürmesine asla fırsat verilmeyecek olup, yalan haber yapan kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında da suç duyurusunda bulunulmaktan çekinilmeyecektir.
Akşehir Belediyesi olarak Türkiye’deki ilk vaka haberinin duyulmasıyla birlikte salgını kontrol altında tutabilmek için çok başarılı bir mücadele verilmiş olup, halkımızın da desteği ile bu mücadelemiz salgın tamamen yok oluncaya kadar da kesintisiz devam edecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Bu haber 1432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU