AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AHMET YILDIZ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Akşehir’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ahmet Yıldız, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde AK Parti Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

23 Mart 2023 - 23:34 - Güncelleme: 24 Mart 2023 - 05:12

Uzun yıllardır siyasetin içinde yer alan ve yaptığı kamu hizmetleriyle dikkat çeken Ahmet Yıldız Konya’dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu belirtti.  Yıldız gazetemize yaptığı açıklamada  şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde tüm zorluklara rağmen, güçlenen ve hızla büyüyen ülkemizde, AK Partimizin ortaya koyduğu Türkiye Yüzyılı vizyonu ve hedefleri doğrultusunda gerçekleşecek olan 2023 seçimlerinde ülkemize hizmet etmek için doğduğum ve yaşadığım  topraklarda sorumluluk almaya, kazanımlarımı ve projelerimi paylaşmaya hazırım” 
 AHMET YILDIZ 
KİMDİR? 
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ahmet Yıldız, 1973 yılında doğdu. Lise Öğrenimini, Akşehir Ticaret Meslek Lisesi’nde, Yüksek okulu; Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümünde yarıda bırakarak, Lisans Öğrenimini; Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe Finasman bölümünde tamamladı.  Yüksek Lisansını; Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Ensitüsü Yönetim ve Organizasyon  bölümünü bitirdi.

2014 Seçimlerinde; Konya Büyükşehir Meclis Üyeliği ve Konya’da Bütçe Komisyon üyeliği yaptı. Aynı dönemde; Akşehir Belediye Meclis Üyeliğine  birinci sıradan seçildi. Beş yıl Bütçe komisyon başkanlığı yaptı. 2014-2019 Akşehir Belediyesi Stratejik Plan hazırlama ve beş yıllık yapılacak proje çalışmaları içinde yer aldı. 

2011 Yılında ''Kobilere Hibe ve Destekler'' adı altında bir kitap hazırladı. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren şirketlere Yatırım Teşvik Belgesi, Marka Tescili, Ce Belgesi, Turizm Yatırım Belgesi, İş geliştirme, vergi ve sosyal güvenlik alanında danışmanlıklar yaptı. 2006 Yılında Merkezi Finans  tarafından başlatılan kobilere hibe programında, Kosgeb, Tübitak, Kırsal Kalkınma Yatırım Destek Programı, Mevlana Kalkınma Ajansı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) / IPARD Programı. Çerçevesinde  şirketlere, şahıslara Sivil toplum kuruluşlarına ve belediyelere  projeler yazdı. Projelerin takip edilmesi, ihalelerinin yapılması, proje Koordinatörlük faaliyetlerinde bulundu.  
Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında görevler aldı. Derneklerde başkanlık, başkan yardımcılığı, yönetim kurulu üyeliği ve denetim kurulu üyeliği yaptı. Tarımsal alanda kooperatif ve birliklerin kuruculuğunu üyeliğini, Üst Birlik temsilciliğini, yönetim kurulu üyeliğini, proje danışmanlığını yaptı. Akşehir postası gazetesindevergi,sgk hibe ve fonlar hakkında köşe yazarlığı yapmaktadır. Projelerini kendisi yazdığı, Tarım ve meyvecilik alanında Hibe programlarından yararlanarak GES ile kendi elektriğini üreten bir şirkette pay sahibidir.
Çeşitli Alanlarda kurs ve seminerlere katıldı, Kırsal Kalkınma alanında seminerler verdi.  Kooperatifçilik ve , İşçi sağlığı ve güvenliği sertifika Alanında Anadolu üniversitesinden Sertifika, Uzlaştırmacı konusunda Selçuk Üniversitesi’nden Eğitim Katılım belgesi, Denetim ve Bilirkişi Belgesi Konya SMMO, Eğiticilerin Eğitimi DGRV-Alman Kop.Birliği, Hay-kop, Köy Kop. Belgesi aldı. Dünya Kalite fedarasyonu/kalite ferderasyonundan, İç Denetçilik, ISO 22000;2005 Gıda Güvenliği yönetim sistemi,  ISO 9001;2015 Kalite Yönetim Sistemi,  ISO 14001;2015 Çevre Yönetim Sistemi,  ISO 19011;201 İç Denetçi alanlarda kurslarını aldı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.  HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 2564 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail öztop
    5 ay önce
    Bu insan tamamen donanım tecrübe ve eğitim kültür bakımından tam teşekküllü ve donanımlı, Akşehirimize çok faydalı olacağı aşigar, Zaten herkesin yardımına koşan bir insan,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR