“AİLEDE; ERGEN - ANNE VE BABA İLETİŞİMİ” ANLATILDI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

“AİLEDE; ERGEN - ANNE VE BABA İLETİŞİMİ” ANLATILDI

Akşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla; Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akşehir İlçe Müftülüğü ve Çağdaş Aile Derneği'nin katkılarıyla düzenlenen aile eğitim seminerinde Dr. Filiz Tekin tarafından “Ailede; Ergen - Anne ve Baba İletişimi” konusunu anlatıldı.

03 Ocak 2018 - 00:58

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki seminerde; Çocukların ergenliğe ulaştığında çevrenin ve özellikle medyanın etkisinde kaldığını söyleyen Dr. Tekin “Medya karşısında en savunmasız olanlar kuşkusuz çocuklardır. Çünkü çocukluk, bireyin dünyaya gelişinden itibaren bir çok etki altında pasif bir dönemdir. Kendine, içinde yaşadığı topluma ve dünyaya ait her şeyi bu dönemde öğrenmeye başlar. Burada ailenin en önemli görevi ise toplumun değerlerini çocuğa tercüme ederek onu hayata hazırlamaktır. Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre çocukların ekran (TV yada bilgisayar ekranı) karşısında geçirdikleri süre günde 2 ile 5 saat arasında değişmektedir. Yani çocuklarımız uyumak dışında yapılan her şeyden daha fazla zamanlarını ekran karşısında geçiriyorlar” dedi. Konuşmasında çocuklarla nasıl iletişim kurulacağını örneklerle anlatan Dr. Filiz Tekin’e seminer sonunda Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya tarafından bir plaket takdim edildi.
Seminere; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, İlçe Müftü Vekili Saim Özbakır, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bu haber 1715 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ
TEDAVİSİNE YARDIMCI OLDUĞU İÇİN BAŞKAN AKKAYA’YA TEŞEKKÜR...
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR
KIBRIS GAZİSİNDEN COŞKULU ŞİİR