AK KADINLAR TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES İÇİN FİDAN DİKTİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK KADINLAR TÜRKİYE YÜZYILINA NEFES İÇİN FİDAN DİKTİ

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü “ Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında Ak Parti Akşehir Kadın Kolları tarafından Türkiye yüzyılına nefes için fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

14 Kasım 2022 - 09:38

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü bu yıl, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ilan ettiği 'Türkiye Yüzyılı' vizyonu çerçevesinde 'Türkiye Yüzyılına Nefes' temasıyla düzenlenen etkinliklerle kutlandı.  Ak Parti Akşehir Kadın Kollarıda Şehitlik Parkı ağaçlandırma alanında fidan dikim etkinliğini yoğun katılımla gerçekleştirdi. Etkinlikte, katılım beklenenin de üzerinde oldu.  Programa katılanlar fidanlara can suyu verdi.
AK Parti'nin ormanlarla, yeşille, çevreyle ilgili her şeyin öncülüğünü yapan bir parti olduğunu belirten Ak Parti Akşehir Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülcü “Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlattığı Milli Ağaçlandırma Günü'nde, hep birlikte “Geleceğe Nefes” olalım istedik.” dedi. Başkan Gülcü ''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemizin orman varlığının artırılması için çalışmalar artarak devam etti. Bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da ,” Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında, fidanlarımızı toprakla buluşturduk.'' Katılan herkese teşekkürlerimi sunarım. “dedi
Ak Parti Akşehir Kadın Kolları tarafından yapılan programa: “Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Dr Salih Akkaya, İlçe müftüsü Ahmet Müjdeci, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail İnce, İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülcü, İlçe Teşkilat Mensupları, Şehit Aileleri, Gaziler ve kurum müdürleri katıldı.  
“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nün Geçmişi”
Milli Ağaçlandırma Günü, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan genelge ile 11 Kasım 2019 tarihinden itibaren ülkemizde  'Milli Ağaçlandırma Günü' olarak kutlanmaktadır.
2019 yılında "Geleceğe Nefes" mottosu ile yola çıkılan kutlamalarda, 13,8 milyon fidan toprakla buluşturulmuştur. Çorum'da yapılan etkinlikte, 1 saat içerisinde yaklaşık 3.000 kişinin katılımıyla dikilen 303.150 adet fidan Guinness rekoru olarak tescil edilmiştir. 
2020 yılında, "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" mottosu ile kutlanan Milli Ağaçlandırma Günü'nde,  4,5 milyon adet fidan toprakla buluşturulmuştur.
Ayrıca, 3 kıtada yer alan 28 ülkede yaklaşık 50.000 adet fidan toprakla buluşturulmuştur.
Çubuktaki etkinlikte 21.826 metre karelik alandaki Türkiye haritası üzerinde 452.023 fidan dikilerek oluşturulan dünyanın en büyük ağaç mozaik resmi, Guinness rekoru olarak tescil edilmiştir.
2021 yılında yine "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" mottosuyla düzenlenen etkinliğe, 69 ülkede katılım sağlamıştır. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 440 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
ILGIN'DA  SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
ILGIN'DA SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR