AK PARTİ AKŞEHİR’DE ÇARDAKOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİ AKŞEHİR'DE ÇARDAKOĞLU DÖNEMİ BAŞLADI

AK Parti Akşehir 6. Olağan Kongresi geçtiğimiz Cumartesi günü Akşehir Kültür Merkezinde gerçekleşti.

01 Ocak 2018 - 01:28 - Güncelleme: 01 Ocak 2018 - 01:31

HABER / MEHMET İNCE / KAMİL SELVİ 

Ak Parti Akşehir 6. Olağan kongreye tek liste ile gidilirken ve Abdurrahman Çardakoğlu Ak Parti Akşehir İlçe Başkanı seçildi.
Akşehir Kültür Merkezinde saat 14.00’te gerçekleştirilen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 
Divan’ın oluşmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.
AKKAYA: AK PARTİ'DE KONGRE DEMEK DAHA DA GÜÇLENMEK DEMEK
 Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya yaptığı konuşmada “AK Parti’de kongre demek bildiğiniz gibi daha da güçlenmek demek, birlik ve beraberliğimizin artarak devam etmesi demek, daha da ötesi bu millete daha da çok hizmet demek” dedi.
Kongre sonrası ilçe başkanlığı görevi sona erecek olan A. Bahadır Örs’te yaptığı konuşmada, AK Parti’nin bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlatarak, “Ülkemiz bu kadar önemli badireler atlatmışken ve her gün yeni bir gündemle uyanırken bizler şahsi hesaplar peşinde olamayız. Ben varsam dava var, ben yoksam dava yok anlayışı habis bir anlayıştır. Tüm yaşananlara rağmen yüreğindeki Recep Tayyip Erdoğan sevgisini kimsenin sorgulamasına müsaade etmeyecek olan bu kardeşiniz dün ilçe başkanıydı yarında partisin bir üyesi olarak her türlü çalışmaya hazır bir neferdir, bunu da özellikle buradan vurgulamak isterim” diye konuştu.
BALOĞLU: BU DAVANIN 
SAHİBİ MİLLETTİR
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu’da yaptığı konuşmada, “Kimse bu davanın sahibi benim diyemez, bu davanın sahibi millettir. Bu hizmetlerin bu güzelliklerin, ülkemize kazandırılan bu kazanımların asıl sahibi millettir, asıl sahibi sizlersiniz. Bizler bunun temsilcileriyiz. Biz ancak bu davanın bugün önde duran, bayrağını tutan temsilcileriyiz. Yarın başka arkadaşlar bu görevlere gelecekler. Makamlar ve mevkiler geçici, önemli olan baki kubbede bir hoş seda bırakmak. Akşehir gerçekten hep birlik ve beraberliği ile öne çıkan bir şehir, dedikoduların, tezviratların en az olduğu bir şehir” diye konuştu.
Daha sonra Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakanın mesajları okunarak aday tanıtımı ve yönetim kurulu üyelerinin aday tanıtımları yapıldı.
İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan seçim sonrası 20 kişilik yönetim kurulu asil üyeliklerine, Abdurrahman Çardakoğlu (Başkan) Ramazan Kirit, Mevlüt Duman, İbrahim Öncel, Rafet Akçetin, Ayşegül Şen, Musa Sargın, Rıfat Yaşarer, Gökhan Camcı, Mustafa Zorlu, Kenan Karasu, Necati Üçer, Hakan Şahin, Semih Dipi, İsmail İnce, Sadi Cem Yıldız, Ezgi Yallagöz, Muharrem Sağlam, Muharrem Akbulut, İbrahim Doğan seçildi.
ÇARDAKOĞLU : 2019
 HEDEFİMİZ İÇİN DURMADAN 
ÇALIŞACAĞIZ
AK Parti Akşehir İlçe Teşkilatının yeni Başkanı seçilen Abdurrahman Çardakoğlu seçim sonrası yaptığı açıklamada, “6. Olağan Kongremizde bizleri yalnız bırakmayan Milletvekillerimiz Mustafa Baloğlu ve Hacı Ahmet Özdemir başta olmak üzere İl Başkan Yardımcımız ve yönetim kurulu üyelerine, Belediye Başkanımıza, çevre ilçelerden gelen belediye ve ilçe başkanlarımıza, Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yönetimlerine, mahalle başkanlarımıza, Sendika ve STK Temsilcilerimize, basın mensuplarımıza ve tüm AK Parti ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Kongremizde oy kullanmaya gelen tüm delegelerimize de ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu kutsal görevi; 2011 yılında aktif olarak başladığım siyaset hayatıma gece gündüz demeden hep beraber çalıştığımız, davamız için mücadele verdiğimiz Sayın Abdullah Bahadır Örs Beyden devraldım. Partimize ve memleketimize yaptığı katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim dava anlayışımızda gönüllere girmek gibi bir duamız var. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi ‘her yerde olmak gibi bir duan varsa, gönüllere gir. Çünkü sevenler sevdiklerini gönüllerinde taşırlar’. Birçok seçimden başarıyla çıktık ve 2019 hedefimiz için de hiç durmadan çalışacağız. Buradan tüm hemşehrilerime ve bizleri destekleyen tüm dava arkadaşlarıma şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu. Yapılan oylama sonucunda 421 kişilik delege listesinde kullanılan oy sayısı ise 243 olurken geçerli oy sayısı 237, boş oy sayısı ise 5 oldu.
Kongre’ye; AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Hacı Ahmet Özdemir,  İl Yönetim Kurulundan Mehmet Munlafalıoğlu, Muharrem Akkaya, Muharrem Karabacak, Emre Olgun, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

 

Bu haber 10004 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR TSO BAŞKANI VE YUNAK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YUNAK MYO MÜDÜRÜNE ZİYARET
AKŞEHİR TSO BAŞKANI VE YUNAK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YUNAK MYO...
YUNAK'TA 2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
YUNAK'TA 2018-2019 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI