AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİ KONGRESİ ÇOŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ AKŞEHİR ÇARDAKOĞLU İLE YOLA DEVAM DEDİ

AK Parti Konya İl Başkanlığı 7. Olağan Kongre süreci Akşehir kongresi ile devam etti.

19 Ekim 2020 - 09:47

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda 7. Olağan süreci sosyal mesafe – maske - hijyen kurallarına uyularak yapılmaya devam etti. Akşehir ilçe kongresi sıkı önlemler alınarak gerçekleştirildi. Akşehir’de Abdurrahman Çardakoğlu güven tazeledi. 
ÇARDAKOĞLU: GÖREVLER GEÇİÇİ
 HİZMETLER KALICIDIR 
Ak Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu görevlerin geçici hizmetlerin kalıcı olduğunu belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
“Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 Salgını ile dünya olarak mücadele ediyoruz. Türkiye olarak yine ilkleri başardık ve mücadelede ön sırada yer aldık. Özellikle Filyasyon ekibinin oluşturulması büyük bir salgının önüne geçti. Bu durum birçok Avrupa ve dünya ülkesi tarafından örnek alınarak uygulanmaya başladı. Birçok Avrupa televizyon kanalı ülkemize gelerek Türkiye’nin başarısını ekranlara yansıttı. İşte biz böyle birlikte olduğumuz zaman başaramayacağımız iş, aşamayacağımız engel yoktur. Bu yüzden maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak kontrollü sosyal hayatımızı sürdürelim. Ben, Başta Sağlık bakanımız Sayın Fahrettin Koca Bey olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesile ile Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden başta Çumra Belediye Başkanımız Halit Oflaz olmak üzere, partimizin değerli mensuplarına ve tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyor, tedavi gören hastalarımıza acil şifalar diliyorum.  
Değerli Konuklar, 
Akşehir 18 yılda birçok yatırım kazandı. Sağlık, Turizm, Kültür, Eğitim ve Sanayi alanında birçok yatırım elde ettik. Hastanemiz bölge hastanesi, doğalgazla ısınan bir şehir, organize sanayisi olan bir şehir, tarihi ve kültürel dokusuna sahip çıkan bir şehir ve daha birçoğu. İnşallah projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. AK Parti demek çalışmak demek. AK Parti demek üretmek demek. Ak Parti demek hizmet demek. Bizler de Belediye Başkanımız Sayın Salih Akkaya Bey başta olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarla istişare halinde Akşehir’e hizmet için mücadele ediyoruz. Tarihiyle, kültürüyle ve coğrafyasıyla bölge şehir olan Akşehir’imize neler katabiliriz bunun derdiyle dertleniyoruz. Büyükşehir yatırımlarımız ve Belediye yatırımlarımız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Otogarımızın temelini attık. İnşaallah yeni projelerimizin temelini atarak Akşehir halkımızın yatırımlardan yararlanmasını sağlayacağız. Ayrıca Türkiye’ye örnek olan Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmalarımızla ödül alan Başkanımız Salih Akkaya Bey’i ve ekibini tebrik ediyorum. Tüm bu yatırımların gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendiye, Milletvekilimiz Sayın Orhan Erdem Bey’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Bey’e şükranlarımı sunuyorum.
Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı sürdürdük. Bu süreçte Mahalle Başkanlarımızın güncellenmesi, üye çalışmaları, mahalle, esnaf ve kurum ziyaretleriyle çalışmalarımızı yürüttük. İki buçuk yıldan fazladır görevdeyiz. Ve 2 seçim zaferi yaşadık. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milleyetçi Hareket partisi lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ülkemizin geleceğine yönelik aldıkları Cumhur İttifakı kararı neticesinde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimi ile Belediye Başkanlığı seçimini Cumhur ittifakı olarak zafere erdirdik.Bu çatı altında bir ve beraber oldukça ülke olarak bir çok başarıya imzamızı atmaya devam edeceğiz.
PARTİMİZİN DEĞERLİ MENSUPLARI ve KIYMETLİ KONUKLAR,
AK Parti, Türkiye’yi tarihin akışıyla örtüşen şekilde, tabii mecrasına sevk eden bir partidir. AK Parti, Türkiye’yi normalleştiren bir partidir. AK Parti, korkuları, vehimleri, tedirginlikleri bertaraf eden; refahı, adaleti, özgürlükleri, hakkı ve hukuku kendisine şiar edinmiş bir partidir. AK Parti, kurulduğu gün olduğu gibi, bugün de umudun partisidir, güvenin partisidir, istikrarın partisidir. Türkiye ile özdeşleşen AK Partimiz mazlumun, umudun ve yarının partisidir. Bugün kardeş Azerbaycan’a sahip çıkıyorsak ve destek oluyorsak bu AK Parti’nin düsturudur.
 Ben bu vesile ile kardeş Can Azerbaycan’da saldırı sonucu şehit olan kardeşlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah Can Azerbaycan bizim de dualarımız ve desteğimizle zafer elde edip,Türk’ün bayrağını her bölgesinde dalgalandırmaya devam edecek. 
2002 den bugüne ülkemize ciddi yatırımların kazandırıldığı ortada. 18 yılda tüm engellere, tüm muhalif kesime ve dış engellere rağmen Dünyada lider ülke olma yolunda, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru ilerliyoruz.İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde bile devletimiz birçok açılışı gerçekleştirirken,sınırlarımızı ve haklarımızı savunmak için büyük bir kararlılık göstermiştir.Bugün kendi arabamızı üretebiliyorsak, bugün kendi savunma sistemimizi kurabiliyorsak  bu birliğimizden,beraberliğimizden ve dik duruşumuzdandır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya sahnesinde dünya beşten büyüktür cümlesi birçok şeyi ifade ediyor. Bu yüzden bizlerde üzerimize düşeni yaparak çalışmalarımızı yürüteceğiz. Mahalle Başkanımız, Meclis üyemiz, Kadın ve gençlik kollarımız partimize gönül vermiş her kesim, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına sahip çıkarak görevini ifa edecek. 
Bu vesile ile Partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev alan Başkanlarımıza, yönetimlerine, mahalle başkanlarımıza, kadın ve gençlik kolları başkanları ve yönetimlerine, Akşehir’i ve bölgemizi Ankara’da temsil eden Konya Milletvekillerimize ve tüm parti mensuplarımıza teşekkür ediyorum. 
Sözlerime son verirken bayrağı devredecek olan ana kademe yönetim kurulu üyelerimize,kadın kolları başkanımız Yüksel Erkan’a ve gençlik kolları başkanımız Hüseyin Zeybek’e şükranlarımı sunuyorum.Yeni göreve gelecek arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.
Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.

BAŞKAN AKKAYA: KONGRELERİMİZ HEYECAN VE 
ÇOŞKUYLA DEVAM EDECEK 
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; ilçe kongrelerinin heyecan ve çoşkuyla yapıldığını söyleyerek bu heyecanla devam edeceğini belirtirken şu ifadelere yer verdi: 
“ Akşehir ilçe teşkilatında Kongre demek Muhasebe yapmak demek, Kongre demek güçlenmek demek, kongre demek yenilenmek demek, Kongre demek çoşku ve heyecan demek, Kongre demek birlik ve beraberliğin daha da artması demek Elhamdülillah bugüne kadar Ak Parti’de Akşehir’de her zaman kongreler bu heyecan ve gayeyle oldu, bundan sonrada bu şekilde devam edecek inşallah. 
Çünkü biz biliyoruz ki partimizin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyfendinin yol arkadaşıyız, onun yol arkadaşı olup ona yük getirmek bizim haddimiz değil, o halka hizmet hakka hizmet davasıyla hareket eden bu davaya olabildiğince birlik beraberlik içinde hizmet etmek bu hizmetlerden de öncelikle ilçemizde halkımızla bu hizmetleri buluşturmak,ilimizi ve Türkiyemizi bu güzel hizmetlerle buluşturmak, gönül coğrafyamızı bu hizmetlerle buluşturmak için gayret ediyoruz. Televizyonlarda diğer partilerin kongrelerinde görüyoruz, anlaşmazlıklar oluyor Elhamdülillah bizde öyle bir şey olmadı çünkü bizim yol arkadaşı yaptığımız liderimize düzgün bir dava arkadaşı olmak içindeyiz. Bu kongremizle beraber yeni seçilecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Görevi devredecek kardeşlerimize de şükranlarımı sunuyorum. Daha önceki ilçe başkanlarımıza da buradan teşekkür ediyorum. Bu görevi yapmış olan ilçe başkanlarımızdan rahmetli Ekrem Çavdar’a Allahtan rahmet diliyorum. Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek hepinize teşekkür ediyorum.“
MİLLETVEKİLİ ERDEM: BİR 
YİĞİT GELDİ BİZİ HASTA 
YATAĞIMIZDAN KALDIRDI 
Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem Bir yiğit gelerek bizi hasta yatağımızdan koşmaya kaldırdı diyerek konuşmalarına şöyle devam etti: 
Ak Parti olarak kongrelerimizi bitirmek üzereyiz. İl Başkanımız ve ekibi burda, yoğun bir altyapı çalışmayla yarın bu kongre sürecimiz bitecek. Bugün Yunak ve Akşehir Kongrelerimizi yapmış olacağız. Kongreler tazelenme, yenilenme ve bir bayrak yarışına vesiledir. Bazı ilçelerde yönetimler içinden değişir başkan devam eder, bazısında başkan değişir yönetimler kısmen değişir, Akşehir’de de bugün ilçe başkanımız yeni oluşacak ekiple yoluna devam edecek. 2001 yılında kurucu ilçe başkanı olarak ben burada göreve başladım, Hasan abim kurucu il başkanımızdı, iki dönemde beraber vekillik yaptık, ben bir dönem bakan yardımcılığı yaptım, Hasan başkanım bugün Türkiye’de hangi bakanlığı verseniz en iyisini yapar, Cumhurbaşkanımız tekrar il başkanlığı dedi göreve geldi. Bize de ne verirlerse o görevde oluyoruz. Makamlar ikinci planda hizmetler birinci sırada, Biz biliyoruz ki bir yazan var Rabbim yazıyor bizde bunları kendimiz yaptığımızı zannediyoruz. Önemli olan onun içini doldurabilmek, milletin beklentilerine cevap verebilmek. Allah bizi Ak Parti’nin içinde güzel hizmetlere vesile kıldı. Cumhurbaşkanmız bugün yine Karadeniz’de sondaj gemimizin üzerinden yeni bir müjde veriyor. Bizler hayal edemezdik, Türkiye’nin sondaj gemileri olacak, Askeri gücünün yerliliği yüzde 70 olacak, İHAları, SİHAları olacak, yerli otomobil, yerli uçak, yerli helikopter yapılacak Hepimiz hasta yatağımızda mevcut yaşamda devam ederken, bir yiğit çıktı Türkiye’yi önce yatağından kaldırdı sonrada hızlı hızlı yürümeye başlattı.İnşallah gelecekte koşacak bir Türkiye’nin altyapısı yapılıyor. Bu başarılardan Konya’da faydalandı, Akşehir’de faydalandı ve faydalanmaya devam edecek. İlçemiz biz iktidara geldiğimizde organizesi dahi yoktu, geçmişte emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Hızlı bir şekilde başladığımız organize bugün ikincisinin de arazileri müteşebbislere satılmış, üçüncüye yer ayırıyoruz ve yeni ihtisas organizenin de temelini atmaya çalışıyoruz. Bütün bağlantı yollarımız, Yunak- Ankara duble yol oldu. Şehrimize doğalgazımız, hastanemiz ek binasıyla 450 yatak olucak ihalesi yapılmak üzere,Özel Hastanesiyle, okullarımızın tadilatı bitmek üzere Cumhuriyet tarihindeki bütün okulları ya yeniden yapmış yada yenisini yapmış olacağız, bütün devlet dairelerini yeniden yaptık. Bu iktidar yeniden kalkışın dirilişin öncüsü oldu. Bugün Azerbaycan Karabağın karşısında güçlüyse Türkiye güçlü olduğu içindir. Bugün Doğu Akdeniz’de mavi bir vatan olduğunu fark edebildiysek güçlü bir iktidar olduğu içindir. Bugün Kuzey Kıbrıs’ta seçimler  sağlıkla yapılıyorsa Türkiye var olduğu içindir. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi Gönül Coğrafyamız bizlerin başarılarıyla kalkınıyor, bizlerin başarılarıyla duruş sergileniyor. Şimdi daha güçlüyüz ve güçlü olacağız. 2001 yılında en yüksek oyu alan parti olarak başladık, geçtiğimiz seçimlerde Cumhur İttifakı ile daha da güçlendik. Hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem Sayın Devlet Bahçeli’nin gelecek adına bu güzel ortaklık inşallah daha da ileriye gidecektir. Bugüne kadar görev yapmış arkadaşlarıma teşekkür ederken, yeni görevi devrelacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.
Protokol konuşmalarının ardından oy kullanımına geçildi. 
Ak Parti yeni ilçe yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. 
Abdurrahman Çardakoğlu (İlçe Başkanı), Aysun Mırçık, Hakan Şahin, İbrahim Gümüş, İsmet Ordu, Kadriye Arslan Coşkun, Mehmet Yıldız, Melih Süheyl Köse, Mesut Uzun, Mevlüt Karayiğen, Muammer Sağlam, Muharrem Akbulut, Mustafa Soylu, Rafet Akçetin, Ramazan Kirit, Semih Dipi, Tunahan Doğru, Ünal Arslan, Veli Cihad Gülşen ve Yaşar Yiğit
Kongreye Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Mhp İlçe Başkanı Salih Akça, Kadın ve Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeleri  ve vatandaşlar katıldı.


HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 4750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
FAKÜLTE SEKRETERİ ÜNSAL VEFAT ETTİ
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
AKŞEHİR’DE YOLLAR ASFALTLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR