AK PARTİ PROJE TANITIM TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİ PROJE TANITIM TOPLANTISI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ak Parti Akşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Salih Akkaya’nın yeni dönemde gerçekleştireceği 81 projenin tanıtım toplantısı yoğun katılımla Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

19 Mart 2019 - 12:17 - Güncelleme: 19 Mart 2019 - 12:49

Akşehir Kültür Merkezi’ndeki proje tanıtım toplantısına; AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Koordinatörü Muharrem Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, MHP İlçe Başkanı Salih Akça, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Erkan, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hüseyiz Zeybek, Ülkü Ocakları Akşehir İlçe Başkanı Mustafa Karataş, önceki dönem AK Parti ve MHP ilçe Başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk Olarak konuşmasını gerçekleştirmek için kürsüye çıkan Cumhur İttifakı Akşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Salih Akkaya projeleri tek tek açıkladı;

CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SALİH AKKAYA: AKŞEHİR’İMİZİ EN ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ

Değerli Misafirler, 81 projeden oluşan 7 ayrı kategoride projelerimizi anlatmadan önce kısa bir geçmişteki projelerden bahsedeceğim. Geçtiğimiz 5 yılda Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle Akşehir Belediyemizin imkanlarını birleştirdik, Elhamdüllilah Akşehir’imizi 568 Milyon Liralık yatırımla buluşturduk. Bu yatırımların içinde altyapı, üstyapı, restorasyon, gençlik ve spor yatırımları ve kültür ve sanat yatırımları var.Altyapı yatırımlarından en önemlisi Doğalgaz halkımızı Doğalgaz’a kavuşturduk. Şu anda 20.000 abonemize hizmet edecek şekilde Akşehir’imizde Doğalgaz hattı var. Altyapı yatırımları kapsamında bir diğer yatırımlarımız Kanalizasyon Şebekelerinin değişmesi ve yenilenmesi var. Dünyanın en modern Atıksu Arıtma Tesisi artık Akşehir’imizde. Arastamızı yenileyerek güzel bir görünüm kazandırdık. Birçok cami, mescit restorasyonlarımız devam ediyor. Nasreddin Hoca’nın torunlarını ecdadıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Camiye giden çocuklarımızı bisikletlerle buluşturduk. Bunlar ana başlıklar.Bu projeleri gerçekleştirmek için desteklerini esirgemeyen, Önceki Dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek Beye,Şuanki Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay beye ve Önceki Dönem Bölge Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu beye, Geçtğimiz Dönem Bakan Yardımcımız ve Şuan Bölge Milletvekilimiz Olan Orhan Erdem beye teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdi yeni projelerimizi anlatmaya başlayalım.

Yenilenen Şehir Akşehir projelerimiz; Toplu Konut Projemiz, geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum bey ilçemizi ziyaret etmiş, dar gelirli ve orta gelirli ailelere toplu konut projesi müjdesini vermişti. İnşallah hemşerilerimizi  Toplu Konut’la buluşturcaz. Otogar Projemiz, Konya Yolu kenarında yeni otogarımız yer alacak. Perşembe Pazarımızı Kapalı Pazar haline getireceğiz.Bildiğiniz üzere 2 yıl öncesinde yoğun kar yağışı nedeniyle Kapalı Perşembe Pazarımız çökmüştü, toplamda 15 bin metrekarelik bir alanın 13 Metrekaresini Kapalı Pazar yeri ve Otopark olmak üzere hizmete sunacağız. Oto Galericiler sitesi projemiz, Oto galerici esnafımız ile birlikte yapacağımız yeni galericiler sitesinde galericilerimizin hizmet standardını en iyi seviyeye getireceğiz. Kentsel Dönüşüm Projemiz, İstasyon Mahallemiz ve Yeni Mahallede meteorolojinin bulunduğu yerdeki tek katlı evlerde Kentsel Dönüşüm projesi planlıyoruz. Şehir Giriş kapısı, Selçuklu Mimarisine uygun olacak şekilde bir giriş kapısı yapacağız. Tunahan Bulvarına 3.Etap Küçük Sanayi Sitesi yapılabilmesi için gerekli girişimleri yaptık, İnşaat tamamlandığında D-300 yoluna bağlayarak,yönlendirme levhalarıyla sanayimizin canlanmasına katkı sağlayacağız. Yeni Mezbaha yapacağız. Yeni Çöp sistemi sayesinde personel ve araç tasarrufu sağlandığı gibi koku, sinekleme, sokak hayvanlarının çöpü dağıtması gibi etkenleri ortadan kaldıracağız. Kaymakamlık Kavşağımıza saat kulesi yaparak şehrimize yeni bir görünüm kazandıracağız.

Tarih, Kültür, Turizm Şehri Akşehir;

Dağ Otelimiz, Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıllarda bu projemiz ihale edilmişti, ama ormanla ilgili sorunlar bu projemizi uygulamayı ortadan kaldırmıştı, İnşallah yeni dönemde şehrimize Dağ otelimizi yapacağız. Termal Otel Projemiz, Gözpınarı Mahallemizde çıkan jeotermal suyun termal turizme dönük olacak şekilde değerlendirilmesi için çalışmalarımızı yapacağız. Gavur Hamamızı restore ederek şehrimize kazandıracağız. Rüştü Bey İşhanı, Arasta ile bütünlük sağlayacak mimaride restore edeceğiz. İçerisinde butik otel, kafeterya ve çay bahçesi bulunacak. Sokak Sağlıklaştırma projelerimiz kaldığı yerden devam edecek. Dünya Mizah Ustaları sanat evimizi yeni dönemde hizmete açacağız. Anıt Meydanı ile Nasreddin Hoca Meydanı arasındaki yolu trafiğe kapatarak, süs havuzları, dekoratif aydınlatma, peyzaj uygulamaları ve oturma gruplarının bulunacağı şekilde bir Kültür Yolu düzenleyeceğiz.  Ulu Cami Caddemizin devamına, şehrimizi ifade eden tarihi eserler ve nadir bulunan eşyaların satışının yapılacağı antikacı esnaflarının bulunduğu bir çarşı olarak düzenleyeceğiz. Nasreddin Hoca evimizin restorasyonu tamamlanıp, Nasreddin Hoca’nın hayatını anlatan figürlerin bulunduğu bir müze haline dönüştüreceğiz. Hıdırlık bölgemize vatandaşlarımızın oturup dinlenebileceği bir seyir terası yapacağız. Gelecek nesillere taşımak için Akşehir Türküleri ve Folklor Yarışmaları düzenleyeceğiz. Nasreddin Hoca Türbesinin restorasyonuyla şehrimizin simgesine yakışır bir görünüme kavuşturacağız. Sıcak Yaz aylarında halkımızı Sinema keyfine kazandırmak üzere Açık Hava Sineması düzenleyeceğiz.

Gençlik, Spor, Eğitim Projelerimiz;

Akşehir   Nasreddin Hoca Üniversitesi için elimizden geleni yapacağız. Türk futboluna ve Akşehirspor’umuza katkı sağlayacak içerisinde otopark, büfeler, taraftar mağazası ile modern özelliklere sahip yeni Stadyumu şehrimize kazandıracağız. Gezici Kütüphaneler sayesinde köy ve kasabalardaki okuma oranını artıracağız. Kitap okumayı daha keyifli hale getirmek için Kitap Kafe açacağız. Eski Sokak oyunlarını yeni nesillere aktarmak için Sokak Oyunları Şenlikleri düzenleyeceğiz. Mayıs ayında gençlerimize Gençlik Festivali düzenleyeceğiz.  Atlı Okçuluk yarışmalarını Akşehir’de düzenliyeceğiz.

Yeşil Akşehir Projelerimiz;

Yeni Şehir Stadyumumuz tamamlandıktan sonra, mevcut stadyum yerine içinde yürüyüş parkurları, minik gölet ve dinlenme alanları bulunan Millet Bahçesi yapacağız. Gülmece Parkının olduğu gölet alanına çocuklarımıza yönelik   kayıklarla eğlence yeri düzenleyeceğiz. Halkımızın eğlenceli vakit geçireceği içerisinde tırmanma, tutunma, zıplama,sürtünme gibi parkurların olduğu bir macera parkı yapacağız. Şehrimizin rengarenk ve daha yeşil bir doku kazanması amacıyla Kozağaç Mahallemize 2554m2 alan üzerine sera binası yapacağız. Akşehir Gölüyle ilgili çalışmalarımız devam edecek. Çevremizi ve doğayı korumak amacıyla Akşehir sınırları içinde evlerden ve işyerlerinden çıkan geri dönüşüm malzemelerini alarak Doğa Kartına puan yükleyeceğiz. Bu kart sayesinde Belediyemiz tesislerinden indirimler kazanacaksınız.

Akıllı Şehir Akşehir projelerimiz;

E-imar,E-İmza,E-Nikah  gibi uygulamalarla vatandaşlarımız belediyemize gelmeden internette işlerini halledecekler. Kablosuz İnternet sayesinde şehrimizin belirli noktalarında ücretsiz internet koyacağız. Mobil Belediye uygulaması ile cep telefonlarında belediyemizle ilgili bütün bilgilere ulaşılacak. Mobil Akşehir uygulaması ile Akşehir’in tarihi yerlerini ve restoran kafe gibi bütün bilgilere ulaşılacak. Mobil tahsilat sayesiyle belediyemizle ilgili bütün tahsilat işlemleri yapılabilecek. Ailelerimizin bütünlüğünü korumak amacıyla Aile Danışma Merkezi kuracağız. Emeklilerimizin huzur içinde yaşamaları için Çay Ocağı, Okuma ve Dinlenme salonlarının bulunduğu Emekliler Konağı yapacağız. Görme Engellilere yönelik Engelsiz Kütüphane oluşturacağız. Yeni Doğan çocuklarımıza Hoş geldin Torun projesini hayata geçireceğiz. İhtiyaç sahibi insanlara erzak yerine Her yerde geçerli olacak Sosyal Kart hediye edeceğiz.

Tarım projelerimiz;

Dar geliri ailelerimize Tarımsal desteklerimiz devam edecek. Soğuk Hava Deposu oluşturacağız. Sulama Kooperatiflerimize destek projemizi hayata geçireceğiz.

Evet projelerimiz bu şekilde, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bize açtığı Gönül Belediyeciliği yolunda Halka Hizmet Hakka Hizmet düsturuyla Cumhur İttifakı adayı olarak inşallah seçimi kazanacağız. Hepinize teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTAY: YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEDİK

Başkan Akkaya’nın projelerini açıklamasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay kürsüye çıktı. Altay konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Öncelikle Hepinizi Selamlıyorum. Aslında bugün benim için yoğun bir gündü, ama burada Akşehir’le ilgili projeleri dinlemek, geleceğine katkı sağlamak için burada olmamız gerekiyordu. Bundan 5 yıl önce buralarda büyükşehir Yasasını anlatıyorduk, birileri de beldeler eksiliyor, bu hizmetler nasıl yapılacak diye konuşuyorlardı. Aradan 5 Yıl geçti, gece gündüz çalıştık Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde birçok önemli hizmete imza attık. Sadece Akşehir için harcanan bedel 200 Milyon Tl’ye ulaştı,Bugüne kadar Şehir Konağı,Akşehir Komek, ve bence en önemlisi Akşehir Arastası eski kimliğine kavuştu. Biz bugüne kadar yapamayacağımız şeyin sözünü vermedik. Başkaları gibi çalışmadan bir şey söylemeyiz. Söz verdiğimiz her şeyi 5 yıl boyunca yapmak için gayret edeceğiz. Yeni dönemde 81 projenin Akşehir’e kazandırılması için elimizden geleni yapacağız. Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik bakanımız Akşehir’e geldi, bakanımız dedi ki Kıyı Kenar çizgisini kendi evim gibi takip edeceğim dedi. Bakanımızla Akşehir’imizde kısa bir tur yaptık,Bakanımız dediki iller bankasına talimat veriyorum, 2 sokağın sağlıklaştırmasını biz yapacağız dedi. Biz birlik oldukça çok daha rahmetli işler ortaya çıkıyor. Akşehir’in turizminin gelecek işin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hepinizden Allah razı olsun, Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum .

MİLLETVEKİLİ ERDEM: AKŞEHİR KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ OLDU

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdemde şu ifadelere yer   verdi:

Çok Değerli Akşehir’liler bugün 18 Mart’tı gözlerimiz doldu, Ecdadımızın bize bıraktıkları o kahramanlık destanını tekrar andık. Allah’a şükür aynı ruhla Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz’da da destan yazdık.Akşehir’in proje tanıtımı için buradayız. Yatırımın gelmesi için 3 şey önemli, İktidar, Büyükşehir ve ilçe belediyesi   hepside bizde mevcut. Cumhur İttifakı ile daha güçlüyüz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın programı çok yoğundu, buraya gelemeyecekti ama bizi kırmadı kendisine çok teşekkür ediyorum. Ak Parti Döneminde Akşehir’imiz Kültür ve Turizm Şehri oldu. Bizler bile yapılanları unuttuk. Hizmete şehrimizi doyurmaya devam edeceğiz. Salih Başkanımız İnşallah Ustalık dönemini yapacak. Bütün Mahallerimizi, beldelerimizi dolaşıp eksiklerini gidermeye çalışıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. Yalan dolanla kafa karıştıranları siz biliyorsunuz, onlara inanmamak lazım. Yeni Zelanda’da Müslüman kardeşlerimizi katlederek Türk insanına mesaj vermek istediler.İşte Türklük böyle bir şey, Türklük tüm Osmanlıyı temsil ediyor. Biz liderimizin yanında olup buna müsaade etmemeliyiz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum.Allah’a emanet olun.

Ak Parti Proje tanıtım toplantısı Toplu Fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu haber 855 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI