AK PARTİLİ VEKİLLERDEN AKŞEHİR ÇIKARMASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN AKŞEHİR ÇIKARMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ile birlikte 6 Milletvekili Akşehir’e gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundular.

05 Ağustos 2022 - 23:58

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Ahmet Sorgun, Gülay Arıcıgil Samancı, Selman Özboyacı, Tahir Akyürek, Hacı Ahmet Özdemir ve AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı Akşehir ziyaretinde ilk olarak Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sosyal Tesislerinde STK Temsilcileri ve Meslek Odaları Başkanları ile bir buluşma gerçekleştirildi.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu’nunda hazır bulunduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu; “Bugün burada toplanma amacımız Akşehir’imiz ve odalarımız adına kısa, orta ve uzun vadede yapabileceğimiz işler için istişare yapmak. Programımıza katılan 7 milletvekilimizle bugün akşama kadar bir dizi ziyaret gerçekleştireceğiz. Çevre Bakanımız, Spor Bakanımız ve Kültür Turizm Bakan Yardımcımız geçtiğimiz ay bizleydiler ve güzel çalışmalar yaptık. Ağustos ayında da çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da “Genel Başkan Yardımcımız başta olmak üzere, 7 Milletvekilimiz Akşehir’e gelerek 7 ayrı grup halinde Pazar yeri, Sanayi, Organize Sanayi, Esnaf ziyareti ve arasta ziyareti programı gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Büyükşehir Belediyemizin ve Konya Milletvekillerinin destekleriyle güzel hizmetler yapmaya devam ediyoruz ve bundan sonra da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Akşehir’in Konya’nın en kıymetli ve gözde ilçelerinden bir tanesi olduğunu belirterek “Akşehir söylendiği gibi gerçekten bir şehir, başındaki Ak kelimesini hak eden bir şehir, AK Partimize gereken desteği ve gücü vermiş, bugüne kadar bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da en büyük ve güçlü desteği vermiş Akşehir’imizde olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Eski Türkiye’de devletin ceberut bir devlet anlayışında ve insanların devletten korkar bir vaziyette olduğuna vurgu yapan Usta “Ne zamanki AK Parti kuruldu, Sayın Cumhurbaşkanımız ‘artık bu ceberut devlet anlayışını kırıyoruz, milletine hizmet eden bir devlet anlayışıyla hizmet edeceğiz” dediği andan itibaren devletin ve milletin kaynaştığı, milletin kendisini devletin içerisinde hissettiği bir Türkiye haline geldik” diye konuştu.
AK Parti’nin iktidara geldiği günden beri Türkiye’deki vesayet odaklarının tümüyle mücadele ettiğini belirten Milletvekili Leyla Şahin Usta “Bu vesayet odakları ile mücadele etmek öyle kolay değil. Vantuz gibi ellerini kollarını her yere uzatmış pek çok vesayet odağını bitirdik. Türkiye’deki en önemli meselelerimizden bir tanesi buydu. Bu vesayet odaklarının bitirilmesiyle birlikte artık milletine hizmet eden devlet anlayışı sağlamlaştırıldı. Önümüzde 2023, 2053 ve 2071 var. Bakın biz bu ülkenin önüne hedefler koyuyoruz, vizyon koyuyoruz. Biz bu ülkede üretmek istiyoruz, üretimi artırmak istiyoruz. Hayvancılığı artırmak istiyoruz. Gençlerimizin üreten gençler olmasını, sadece ‘ben nerede nasıl iş bulabilirim?’ diye düşünen değil, ben bu ülkede nasıl üretebilirim, nasıl bu ülkeye katkı verebilirim anlayışıyla yetiştirilmesini istiyoruz” dedi.
AK Parti Konya Milletvekilleri Orhan Erdem, Ahmet Sorgun, Gülay Arıcıgil Samancı, Selman Özboyacı, Tahir Akyürek ve Hacı Ahmet Özdemir’de gündeme ve Akşehir’e ilişkin birer konuşma yaptılar. Milletvekillerinin konuşmalarının ardından STK temsilcileri ve meslek odaları başkanları da istek ve taleplerini milletvekillerine aktardılar. 
STK buluşmasının ardından milletvekilleri Akşehir’de çeşitli kurum ziyaretleri, esnaf ve pazar yeri ziyaretleri, aile ziyaretleri gerçekleştirdi.
Akşehir’deki incelemeleri kapsamında AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ve Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ile birlikte ilk olarak Toprak Mahsulleri Ofisi Akşehir Şube Müdürlüğü’ne giden AK Parti Genel Başkan Yardımcı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, burada çiftçilerle sohbet edip, ofise buğdayını getiren bir çiftçinin buğday alım işlemini izledi.
Toprak Mahsulleri Ofisi Akşehir Şube Müdürlüğü’nün ardından Akşehir’in tarihi arasta çarşısındaki esnafları ziyaret eden ve onların isteklerini, taleplerini dinleyen Milletvekili Usta, Rüştü Bey İşhanı’ndaki kafelerde oturan gençlerle de sohbet etti.
Milletvekili Leyla Şahin Usta, Akşehir’in yerel gazeteleri Akşehir Postası ve Pervasız Gazetesi’ni de ziyaret ederek gazete çalışanları ile istişare de bulundu.
Akşehir’deki ziyaret ve incelemelerini tamamlayan Milletvekilleri, AK Parti Akşehir İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile yaptıkları istişare toplantısın ardından Akşehir’den ayrıldılar. 
HABER MERKEZİ 

 

Bu haber 989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
ILGIN'DA  SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
ILGIN'DA SAĞLIK YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR