AKADEMİK AFAD TOPLANTISINA KATILDI
Reklam
Reklam

AKADEMİK AFAD TOPLANTISINA KATILDI

Yerel Düzey TAMP (Türkiye Afet Müdahale planı) kapsamın da Arama Kurtarma Hizmet Grubu toplantısı İl Müdürü Yıldız TOSUN başkanlığında AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

25 Eylül 2019 - 00:42

Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Deprem riski taşıyan İlimizin 4 İlçesinden birisi olan ve bu İlçeler arasında hem nüfus yoğunluğu hemde Merkezi konumu oluşturan Akşehir İlçemizden AKADEMİK Kulübümüz katılmıştır. Katılım sağlayan Kulüp üyemiz Şaban Ulusoy İlçe ve çevremizde olması muhtemel felaketler doğrultusunda ekip olarak hazır olduğumuzu ama karşılaşılan zorlukları ve bu yönde yerel ve genel yönetimlerce destek göremediği yönünde sorunları dile getirmiştir. Toplantıya Hizmet Grubu Operasyon Planındaki destek çözüm ortağı olan 3. Ana Jet Üs Komutanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, DHMİ, Konya İHH Akem ve Akşehir AKADEMİK temsilcileri katılmış olup, Planda görev alan Kurumların görev ve sorumlulukları ile olası ani bir afet anında Hizmet Grubunca yapılacak iş ve işlemler görüşülmüştür.
Topluma ulaşmanın bi STK tarafından verilen mücadelelerde yetersiz kalınması bir ekipman yokluğu kadar aynı zorluktadır. 7 yıldır hep aynı yerde kalmanın zorluk mücadelesine yılmadan devam edeceğiz inşallah."
HABER MERKEZİ

Bu haber 410 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ DEĞERLENDİRİLDİ
MOBİL SAĞLIK EKİPLERİNİN COVİD-19 İLE MÜCADELESİ...
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ BİLGİLENDİRİLDİ