AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Reklam
Reklam

AKADEMİK KİTAPFON ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü Dünya Kitapseverler günü vesilesiyle kitapfon etkinliği gerçekleştirdi.

11 Ağustos 2020 - 09:30

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) kulübü üyeleri Covıd-19 nedeniyle ara verdikleri etkinliklere devam ediyor. Uzun bir aradan sonra Dünya Kitapseverler gününde Kitapfon etkinliğini gerçekleştiren üyeler ve çocuklar büyük sevinç yaşadı. 
Kulüp Başkanı Bayram Çini şu ifadelere yer verdi: 
" EVET Bu gün Dünya kitapseverler günü,
Bu yüzden Kitapfon'da okuma etkinliği, kitap değişme gibi halk sahaflığı gerçekleştirdik.
Uzun zamandır gitmediğimiz Kitapfon kütüphanemizde hasret giderdik.
Sadece kitap mı okuduk?
Doğada olmanın mutluluğunu yaşadık, korunması yönünde söyleşiler yaptık, doğadan yine poşetler dolusu çöp indirdik.
Detayları fotoğraflarda dilim döndüğünce anlatacağım...
Böylesi anlamlı bir günde ve anlamlı etkinlikte bulunan herkese teşekkürlerimi sunarım.
Ha bu arada hava çok mu sıcaktı?
Katılımcı arkadaşlar dış katman almadıklarına pişman oldular
KİTAPFON NEDİR? 
AKADEMİK, KİTAPFON etkinliği ile Akşehir’de ormanlık alana eski telefon kulübesini kütüphane haline getirerek, doğa ile iç içe kitap okumanın farklılığını yaşatacak.  Bende bu şenlikte yer almak, katkıda bulunmak istiyorum diyorsanız; okuduğunuz, paylaşmak istediğiniz kitaplarınızı Akşehir Altunpark çalışanlarına bırakabilirsiniz. Konu ile ilgili açıklama yapan AKADEMİK (Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü): “Ailecek, her yaş gurubunun katılabileceği bir etkinliktir. Alanımıza araçla da ulaşılabilmektedir.

İnsanların kitap okumasının ne kadar önemli olduğuna dair bir yazı yazmaya gerek yok bu zaten bilinmektedir. Günümüzde kitap okumak için mekanlar ile kendimizi sınırlıyoruz ancak bir mekana bağlı olmamıza gerek yoktur. Kitap en güzel nerede okunur? Sadece kütüphanede mi, yoksa huzurlu olduğun her yerde mi?  Okumak özgürleşmeyi, aydınlanmayı ve görmeyi sağlar. O halde özgürlüğün yuvası doğada okumaktan daha keyiflisi olur mu? Doğanın bize vermiş olduğu huzur ile kitap okumanın mutluluğunu birleştirilebiliriz. Söz konusu Çocuklara ve yetişkinlere kitap okumayı sevdirmek okunmasını yaygınlaştırmaksa mutlaka yapılacak güzel şeyler vardır. Ayrıca kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen ağaca benzer (Çin atasözü). Bu nedenle çocuklara kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılması önemlidir.  İnsana hayat veren doğanın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Hayalleriniz olsun ve bu hayallerinizin peşinde koşmak tüm yaşantınız boyunca da başarılı olmanız ideallerimiz. Özellikle bir çocuk kitap okumayı sevdikten sonra büyüdüğünde de kitap okumaya devam edecektir. Her aile içerisinde istenen bir durumdur. İşte tam da bu yüzden ağacı yaşken eğmek lazım. Evimizde bize lazım olmayan eşyaları giysileri nasıl el değiştirip ihtiyaç sahiplerine veriyorsak elimizdeki okuduğumuz kitapları niçin bir şekilde elden ele değiştirmeyelim. Ya da hediye edip başkalarının okumasına vesile olmayalım. Her canlının, her eşyanın (Bina, Şehir, ve her varlık) bir ömrü vardır.  Kitapların ömrü sonsuzdur.  Şarjı bitmez ama iyi bakmazsan onlarında ömrü biter... Kitaplar iyi arkadaşlardır iyi arkadaşlıklar sevgi ister bakım ister... İyi bir kitap hazinedir hazinene iyi bak.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 750 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALTIN DOLANDIRICILARI KISKIVRAK YAKALANDI
ALTIN DOLANDIRICILARI KISKIVRAK YAKALANDI
OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU
OTEL ODASINDA ÖLÜ BULUNDU