AKADEMİK SEYİR KAYALIĞI ZİRVESİ YAPACAK
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKADEMİK SEYİR KAYALIĞI ZİRVESİ YAPACAK

Akademik( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) 05 Aralık 2021 Pazar günü Seyir Kayalığı zirvesi gerçekleştirecek.

01 Aralık 2021 - 10:31

Akademik Kulübü etkinliğe ilişkin detaylara şöyle yer verdi: "05 ARALIK 2021 tarihinde, Dünya Gönüllüler Gününün de Seyir kayalığı zirvesinde olarak yaşayacağız.
AKADEMİK Kulüp evinden saat 07:00 de, hareket edilecek olup, katılımcı sayısına göre araç ayarlanacağından, katılacak arkadaşların cuma akşamı saat 15:00'a kadar telefonla bildirmesi gerekmektedir.
toplam 25 km lik parkur zorluk derecesi yol olarak 20km. orta seviye, zirve 5 km. zor olup 9 saat sürecek bir etkinlik olması planlanmakta. Rota üzeri su sıkıntısı olmayıp, gün boyu yetecek sıcak, soğuk içecek ve yiyecekleriniz olsun.
Etkinlik 07:45'de Rahmetli Adem Amcanın evinden başlayacaktır.
İrtibat
Bayram ÇİNİ: 542 676 3468
Gönüllü ve gönüllülük kavramı hakkında neler biliyoruz? Gönüllü dediğimizde aklımıza ne geliyor? Sizce gönüllülük nedir? Buna cevabımız sadece AKADEMİK olacaktır. Arama motorlarına yazdığınızda kulübümüzce gerçekleştirilen tüm aktivitelerin kapsadığını ve Bölgemizde de bu tanıma uyan tek ekip olduğumuzu da iddialı bir şekilde söylyebilir gururlanabiliriz.
 Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1985 yılından beri 5 Aralık tarihinde Dünya Gönüllüler Günü kutlanıyor.
2021 yılında sık sık yaşadığımız depremler, seller ve heyelanlar gibi doğal afetlerde arama kurtarma ekipleri içerisinde gönüllü olarak bir kişinin bulunması veya o ekip içerisinde topluma dair yararlı olabilecek en ufak bir şeyde yer alması bile gönüllülük kavramının ne kadar gerekli olduğunu bizlere gösteriyor.
Gönüllülüğün ve yardımseverliğin en iyi aşılandığı yaşlar aslında çocukluk yıllarına denk geliyor. Çocuklarımızın veya kardeşlerimizin başını okşasak ve onlara ne ihtiyaçları olduğunu sorsak, okuma yazmalarına yardım etsek, onlarla bir fidan diksek aslında geleceğe dair umutlarımız da bu adımlarla birlikte yeşerecek. Veya engelli vatandaşlarımıza yardım etsek ve problemler ile karşılaştıklarında çözüm önerilerine ortak olsak… Başka birçok alanda gönüllü olunacak ne kadar çok konu olduğunu ve daha fazla ne yapabileceğimizi anlayabilsek… 5 Aralık bu anlamda bize farkındalık katan çok önemli bir gün. Gönüllülük kavramının toplum içerisindeki bir zincir olduğunu fark edersek bu zincirin tüm halkalarının da birer gönüllü olmasına vesile olmuş oluruz." HABER MERKEZİ 

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE  “İŞARET DİLİ EĞİTİMİ” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE “İŞARET DİLİ...