AKADEMİK’TEN ADEM KURT’U ANMA ZİRVESİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKADEMİK'TEN ADEM KURT'U ANMA ZİRVESİ

Akşehir Aktif Dağcılık Eğitim Merkezi İhtisas Spor Kulübü (AKADEMİK) Adem Kurt'u anma zirvesi düzenledi.

07 Ocak 2020 - 08:15

AKADEMİK(Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) kulübü Sultandağı’nda Adem Kurt’u anma etkinliği yaptı.Akademik etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: Aramızdan ayrılışının 5. Yılında kabrin de dua edip çok sevdiği dört deresinde Adem Kurt'u andık. O bizim kulübümüzün kurucusu ve her etkinliğini düzenleyicisi olarak akademik ruhunu taşıyan dostlarımla etkinlik boyunca anılarından bahsettik. Ruhun şad mekanın cennet olsun dağ yürekli insan. Akademik Başkanı Bayram Çini Adem Kurta ilişkin şu anıları anlattı: “İlk Burak kardeşimle oturup Adem Amca adına anma zirvesi yapalım mı sorusu bende duygu dolu anlar yaşanmasına sebep olmuştu. 
Adem Amcanın 2013 yılında bana verdiği bayrağı Ülkemin her bir zirvesine gururla taşıdım. Kendi adıyla yapılan etkinliğimiz de Ekip liderliğini yapan Burak kardeşimin zirvede açmasından da ayrı bir onur oldu tarafımdan.
AKADEMİK Kulübümüzün kurulmasında ön ayak olmuş, Adem Kurt kimdir neden adına bir zirve faaliyeti yapılmakta?
istediği, bir fotoğraf makinesi birde bir bardak çayı olmasıydı.... Tek kelime ile aşıktı; insana doğaya her canlıya ve küçük de olsa gülümsemelere...
O bir doğa aşığıydı, geride bıraktığı güzellikleri öğretileri hayat felsefesi ile doğada yaşayan bir Adem. Bulunduğu yerde değil birçok ilde bulunan dağcılar tarafından tanınan bilinen sevilen biriydi, tüm zamanını doğada geçirir fidan diker dikmekle kalmayıp su verir bakımını yapar aşılar budar gerekirse soğuktan korurdu. 
Ben Adem Amca’yı vefatından sonra tanıdım. Hiçbir tavrı kişisel olmayıp bir ekip mantığıyla hareket eder (burası önemli) bireysel düşüncede, ben diyenlerden uzak dururdu. Çocuklarını kardeşlerini taziyede tanıdım. En çok şaşkınlığım annesinin hayatta olduğunu öğrenmem ve Kırca da yaşıyor olmasıydı. Her zaman bir arada olmamıza rağmen özelimizi değil doğa, toplum konuları bizi biz yapanmış. Allah’ ım her zaman böyle dostluklar versin.
Bu etkinlik bir ekip işiydi, kurumlarla gerçekleşti ve böylede devam edecek. Kişisel anlamda kimse kendine pay çıkartmayacaktır. Diğer türlü etkinlik Adem Kurt mantığına ters olacağından duygusunu ve çizgisini kaybedecektir.
Sultandağları içerisinde hayvan varlığı ve bitki varlığında ki değişiklerin fotoğrafını çekip bunu insanlarla paylaşması en bilinen özelliğiydi. Doğanın içerisinde olmanın mutluluğunu yaşarken görmek saf ve temiz bir insan görmenin güzelliğini yaşamış olmam benim için ayrılacaktı.
Evlat bu gün hasta gibiyim dediğinde yanına gidip haydı dağa gidiyoruz der alır götürürdüm. Geldiğimizde oh iyi geldi turp gibi oldum demesi gözündeki mutluluk bana yorgunluklarımı da unuttururdu.
Ruhun şaad mekanın cennet olsun patika arkadaşım.” dedi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 811 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
SİLAHLI KAVGADA YARALANAN GENÇ HAYATINI KAYBETTİ
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI
YALVAÇ'TA KAZA 1 ÖLÜ 3 YARALI