AKADEMİK’TEN YİNE BİR İLK..
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKADEMİK'TEN YİNE BİR İLK..

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) yine ilklere imza atmaya devam ediyor. Konya ve çevresinde ilk defa Dev Tırmanma Duvarı yapıldı.

30 Haziran 2020 - 08:08

Akademik ( Akşehir Aktif Dağcılık ve Eğitim Merkezi) Kulübü başkanı Bayram Çini gazetemize yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: 
" Konya da ve Akşehir'de bir ilk olan tırmanma duvarımız artık açılacağı günü beklemekte. Olimpik bir spor dalı olan spor tırmanış için Ülkemizi temsil edebilecek sporcular yetiştirmekte bizlere düşmekte. Bizlere bu yönde yanımızda olan ve destek veren kişi kurumlar açılışımızda teşekkürlerimizi sunacağız. AKADEMİK yaparsa önce Vatanı Bayrağı, Her yaş gurubuna hitap edecek Toplumsal fayda ve kazançların yaşanabileceği çalışmalar içerisinde hareket etmektedir.
Vatanımıza Milletimize hayırlı uğurlu olsun inşallah...
Bu sürecin adıdır, krizalit kristalin.
Kulübümüz hem bu karantina günlerinde hemde geçtiğimiz ramazan boyunca durmadı.
Etkinlikler yapmadık zirvelerimizden uzak kaldık ama üretmek doğasında olan bir ekip olmanın avantajıyla yine çalışmalarını sürdürdü.
Aslan yattığı yerden belli olur dedik
Aylar süren çalışmalar bu yüreği büyük, özverili ekibimizle güzelliklere açılmaya başladı. İlerleyen günlerde sizlerle bambaşka bir anlayışla tüm dünyanın değişim gösterdiği bu süreçte bunu olumlu yöne çevirme mücadelemiz oldu.
Yeni dönem de sizlere verebileceğimiz ve yine sizlerden alacağımız bir çok tecrübe ve bilgiyi hayatımıza yansıtıyor olacağız.
Yeni bir hayatın dönemecinde kelebek kanatlarında olmanın, her çiçeğin, ışığın suda kırılmasının rengidir krizalit.
Bu sancılı dönemin güzelliğidir geçtiğimiz.
Allah yar ve yardımcımız olsun. Her şey dünyanın ortasından güzelleşmeye başlayacak...
"Tırmanış doğa sporudur"
Akademik Başkanı Bayram Çini Tırmanışın bir Doğa sporu olduğunu belirterek şunlara yer verdi:  "Tırmanmak insanoğlunun temel motor becerilerindendir. Bir içgüdüdür. Günümüzde hayatta kalmak ya da avlanmak için sarmaşıklara ağaçlara ya da kayalara tırmanmamız gerek olmadığından aslında hepimizde var olan ama kaybettiğimiz bir içgüdüdür. Tırmanış rekreatif olarak da yapılabilen ve hem fiziksel hem de psikolojik zorlanmayı gerektiren bir doğa sporudur. Kaya tırmanışı zaman içinde dağcılığın bir antrenman yöntemi olmaktan çıkmış başlı başına özel bir dal haline gelmiştir" diye konuştu.                                             
"Hedefimiz dağcılık 
sporunu gençlere 
tanıştırmak"
Hedeflerinin dağcılık sporunu gençlere tanıştırmak olduğunu söyleyeren Çini , " Tırmanma duvarımızı yaptık. Akşehir'imizde gençlere dağcılık sporunu tanıştırmak istiyoruz. Sporcularımız okul sporlarında ve şampiyonalarda ilimizi temsil edecekler. İnşallah ilerleyen zamanlarda şampiyonlara bile ev sahipliği yapabileceğiz" diye konuştu. 
Ilgın Kaymakamı Yunus  Fatih Kadiroğlu'da önceki gün Akademik'e misafir olarak Tırmanma duvarına tırmanış yaptı. 
Tırmanma Duvarına gitmek isteyenler Mualla Nigar Yamaç Ortaokulunun köşesindeki villanın bahçesindeki boş alanda sporlarını yapabilecekler. 
Sportif anlamda ilk yapılan tek duvarın İlker Yaşar'ın destekleriyle yapıldığı belirtildi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 352 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MISIR TARLASINI UYUŞTURUCU TARLASINA ÇEVİRMİŞLER
MISIR TARLASINI UYUŞTURUCU TARLASINA ÇEVİRMİŞLER
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCUYA BAĞLI SUÇ GELİRLERİ OPERASYONU: BATAKLIK OPERASYONU
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK UYUŞTURUCUYA BAĞLI SUÇ...