AKİMMED ‘28 ŞUBATLAR HÜKMÜNÜ KAYBETTİ’
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKİMMED ‘28 ŞUBATLAR HÜKMÜNÜ KAYBETTİ’

28 Şubat 1997 yılındaki Post Modern Darbenin 21. yılı münasebetiyle Akşehir’de faaliyet gösteren ve kısa adı AKİMMED olan Akşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bir basın açıklaması yapıldı. AKİMMED Dernek Başkanı İbrahim Öncel yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

28 Şubat 2018 - 01:32

Bundan 21 yıl önce ülkemizde yapılan son darbe olarak tarihe geçen 28 Şubat döneminde yaşanan tüm haksızlık ve hukuksuzluk artık hükmünü kaybetmiştir.. Bu ülkede bir daha 28 Şubatların, hak ihlallerinin, anti demokratik uygulamaların yaşanmaması için, demokrasinin zedelenmemesi için 28 Şubat türü uygulamaların tarihin derin sayfalarına gömülmesi gerekiyor.  Nasıl ki; milletimiz 15 Temmuz darbe girişimine karşı verdiği büyük mücadeleyi ve milli iradeye sahip çıkma kararlığını göstermişse bugün ve bundan sonra da gösterecektir. Milletimizin bu konudaki dik duruşu bundan böyle de devam edecektir. 
Ancak bir saniye ayağımız tökezlese bu zalimlerin dünden daha fazla hücum edecekleri aşikardır.. O yüzden hiçbir şeyi hafife almayıp, dünü unutmamalıyız. Artık gündemimizde 28 şubat yoktur. Bunu Milletimiz bu günlerde Zeytin Dalı Harekatında da zaten göstermiştir.
 28 Şubat ümmetin kalbini çok ağrıtmıştır, lakin o ağrıyan kalplerin duası bugün bizi zaferlere taşımıştır.
Aslında Üstad Sezai Karakoç’un dediği gibi;
Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır.
HABER MERKEZİ

Bu haber 1860 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİRSPOR İLK MAÇINA ÇIKIYOR
AKŞEHİRSPOR İLK MAÇINA ÇIKIYOR
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN KÖY VE OKUL ZİYARETLERİ
MİLLETVEKİLİ ERDEM'DEN KÖY VE OKUL ZİYARETLERİ