AKŞEHİR AKADEMİSİ TESCİL EDİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR AKADEMİSİ TESCİL EDİLDİ

Köksal Ailesinin ana bağışçılığını ve 38 mütevellinin katılımıyla 7 Aralık 2018 günü kurucu imzaları atılan Akşehir Akademisi Vakfı resmen tescil edildi.

25 Ekim 2019 - 08:27

Vakıflar Genel Müdürlüğü onay süreci sonrasında 28 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete ’de kuruluşu ilan edilen vakıf; Akşehir coğrafyasının geçmişten gelen tarihi, doğal ve kültürel değerlerini araştırıp belgelemeyi ve günümüzün teknik ve yöntemleriyle bu kutlu mirasın gelecek kuşaklara aktarılmasını hedefliyor.
Ulu Cami caddesindeki üç katlı tarihi konağı satın alan Akşehir Akademisi Vakfı; bir yandan binanın restorasyonu ve iç donanımı, bir yandan da yakında Akşehir kamuoyuna açıklanacağı ifade edilen özgün projeler üzerinde çalışıyor.
Kurucu başkanlığını A. Nuri Köksal’ın yaptığı Akşehir Akademisi Vakfı mütevellileri , 27.10.2019 pazar günü saat 11.30 da vakıf binasında ilk toplantılarını yaparak yetkili kurulları seçecekler.
Akşehir kültür yaşamına yeni bir soluk ve dinamizm getirmesi umulan Akşehir Akademisi Vakfı’nın kuruluşunun hayırlı olmasını diliyor; tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.  
HABER 
MERKEZİ 
 

Bu haber 481 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKALANDI
MOTOSİKLET HIRSIZLARI YAKALANDI
ILGIN KAYMAKAMI GÖREVİNDEN ALINDI
ILGIN KAYMAKAMI GÖREVİNDEN ALINDI