AKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Akşehir İlçe Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısı Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında gerçekleştirildi.

13 Nisan 2019 - 00:58

Akşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısını Akşehir Belediye Meclisi toplantı Salonunda Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ve İstiklal Marşının okunmasının   ardından toplantı başladı. 
Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yeni dönemin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, "Bu meclis, Akşehir'imize en güzel hizmetleri ve yatırımları yapan, en güzel projelere ve yatırımlara karar veren, tarihe adını yazdıran ve hiç unutulmayan bir meclis olsun inşallah. Ben sizlere bu kutlu hizmet yolculuğumuzda, Akşehir'e hizmet yolculuğunda başarılar diliyorum. Uyum içerisinde, güzel bir kenetlenmeyle güzel projeleri Akşehir halkımızla buluşturmak üzere bu meclisimiz vesile olsun inşallah" diye konuştu. 
Toplantı, Meclis'in en genç meclis üyeleri olan Özlem Hekim  ile Ömer Akça’nın geçici divan katipliğinde başlayarak gündem gereği ilk olarak birinci ve ikinci başkan vekili seçimi yapıldı. Meclisteki İlk Oylama Meclis Üyesi Mustafa kanyılmaz’ın yurtdışında olmasından dolayı toplantıya katılamaması sebebiyle izinli sayılması yönünde oldu.
1. Başkan Vekilliğine Ak Parti’den Çakır Buğra , 2. Başkan Vekilliğine Ak Parti’den Mehmet Mırçık seçildi. Daha sonra Meclis Üyeleri kısaca kendilerini tanıttılar. 
Konya Belediyeler Birliği, Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği Birlik Meclislerinde görev almak üzere Doğal Üye olarak Belediye Başkanı ile birlikte 1’er asıl ve 1’er yedek üye seçimi yapıldı. 
Meclisin tatil olmayıp 12 ay çalışacağı belirtilirken Belediye Meclis Toplantı günleri de eskiden olduğu gibi her ayın ilk haftası Pazartesi ve Perşembe  günü olarak belirlendi. 
Yapılan seçimlerin ardından diğer gündem maddelerinin görüşmelerine geçilen meclis toplantısı sonunda, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi'nin mali bilançosu ve borçları konusunda meclis üyelerine bilgiler verdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
ELEKTRİK TRAFOSUNA KENDİNİ ASARAK İNTİHAR ETTİ
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI
AKŞEHİRSPOR İŞTİSARE TOPLANTISI YAPILDI