AKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ BİRİNCİLİK İÇİN...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ BİRİNCİLİK İÇİN ÇALIŞIYOR

Akşehir Belediyesi bünyesinde açılan halk oyunları ekibi, yenilenen koreografi, müzik ve kostümleri ile önümüzdeki dönemlerde yapılacak yarışmalarda Türkiye birinciliği alabilmek için çalışmalarına başladı.

27 Ocak 2022 - 22:48

Zekai Baloğlu Kapalı Spor salonunda yapılan çalışmalara Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’da katılarak halk oyunu ekibinin çalışmalarını izledi. Halk oyunu ekibine hitaben yaptığı konuşmada Türkiye birinciliği beklediklerini söyleyen Başkan Akkaya “Sizler Akşehir’i temsil edeceksiniz. Akşehir Halk Oyunları ekibini temsil edeceksiniz. Geçmişte abileriniz, ablalarınız Türkiye dereceleri yaptılar, bir tek birinciliği eksik bıraktılar, oda size nasip olacak inşallah. Türkiye ikinciliği, üçüncülüğü, dördüncülüğü oldu, bir tek birinciliğimiz yok. Bu da inşallah sizlere nasip olacak. Hep birlikte güzel bir gayretle, hocalarımızın gözetiminde, güzel bir çalışma ve emek verelim, Türkiye birinciliğini de yakalayalım” diye konuştu.

Halk oyunu ekibine kendi eliyle baklava ikram eden Başkan Akkaya, çalışmalar hakkında hocalardan da bilgi aldı.

Akşehir Belediyesi Yıldızlar Grubu Halk Oyunları ekibinin çalışmalarını büyük bir gayret ve hırsla sürdürdüğünü ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir’imiz bilindiği gibi halk oyunları yarışmalarında Türkiye ikinciliği, üçüncülüğü ve dördüncülüğü gibi dereceleri yakaladı. Şimdi yenilenen koreografi, müzik ve kostümleriyle yoğun bir çaba içerisindeyiz. Daha önce alamadığımız birinciliği, bu genç yıldılar ekibimizle almayı hedefliyoruz. İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Eyüp Yılmaz’a, Murat Erdem Hocama, Eğitmenlerimiz Nigar Dural ve Cevdet Dural Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir emek veriyorlar, Akşehir Belediyesi olarak bizde bu emekleri destekleyeceğiz ve hak ettiğimiz birinciliği Akşehir’imize getireceğiz. Akşehir’imiz bir kültür şehridir. 16 tane türküsü, 8 tane folkloru ile kültür zenginliği olan önemli bir şehirdir. Kültür zenginliği olan şehrimize birincilikte yakışacaktır diyor, ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 1587 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKULLAR 13 ŞUBATA KADAR TATİL EDİLDİ
OKULLAR 13 ŞUBATA KADAR TATİL EDİLDİ
AKŞEHİR TSO'DAN YARDIM ÇAĞRISI
AKŞEHİR TSO'DAN YARDIM ÇAĞRISI