AKŞEHİR BELEDİYESİ KÜL VE HAFRİYAT İÇİN BİLGİLENDİRME...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİ KÜL VE HAFRİYAT İÇİN BİLGİLENDİRME YAPIYOR

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri mahalle mahalle gezip kahvedeki vatandaşları çöp konteynerlerine kül ve hafriyat dökülmemesi konusunda bilgilendiriyor.

15 Ocak 2020 - 00:18

Ekipler; dökülen küller ve hafriyatların Katı Atık Bertaraf tesisinde elektrik üretiminde engel teşkil etmesinden dolayı, küllü ve hafriyatlı çöplerin elektrik üretimine engel olduğu için kabul edilmediğini anlatmaya devam ediyor.
Konu hakkında açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Akşehir Belediyemizin Katı Atık Bertaraf Tesisi yani düzenli atık sahası Konya’mızın ilçeleri arasında enerji üretimin gerçekleştiği sayılı tesislerinden bir tanesidir. Bu tesiste gaz çıkışından elektrik üretimi sağlandığından canlı bakterilerin yaşamı önemlidir. Bu kapsamda çöp konteynerlerine dökülen hafriyat ve küller, çöp kamyonlarıyla döküm sahasına döküldüğünde gaz üretiminin devamlılığını sağlayacak bakterilerin ölümüne sebep olmaktadır. Küllü ve hafriyatlı çöpler döküm sahasına kabul edilmediğinden çöp kamyonlarımızın geri çevrilmemesi için vatandaşlarımızdan ricamız kül ve hafriyatları çuvallayarak çöp konteyner yanlarına bırakmalarını istiyoruz. Çuvallamamış kül ve hafriyatları belediyemiz kül toplama ekipleri haftanın belli günlerinde alacaktır. Bu uyarı ve bilgilendirmelerden sonra kül ve hafriyatları çöp konteynerlerine döken vatandaşlarımıza idari para cezası uygulanacaktır” dedi.
HABER MERKEZİ

Bu haber 791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
KAZADA 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER
HAYVAN OTLATMA KAVGASINDA HAYATLARINI KAYBETTİLER