AKŞEHİR BELEDİYESİ’’NDEN BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİ’’NDEN BİR SOSYAL BELEDİYECİLİK HİZMETİ DAHA

Akşehir Belediyesi, Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Toplum Tabanlı Kanser Tarama İşbirliği Protokolü imzalayıp, vatandaşların kanser taramalarında farkındalığını artırmak ve sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmayı hedefliyor.

07 Şubat 2019 - 01:25

Bu kapsamda 30 Ocak tarihinde her iki kurum arasında bir protokol imzalandı. Konu hakkında bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığına değinerek, belediyelerin insanın doğumundan ölümüne kadar her alanda hizmet verdiğini belirtti. Başkan Akkaya “Belediyemiz ile Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü’müz arasında Toplum Tabanlı Kanser Tarama İşbirliği Protokolü imzalayıp, değerli hemşehrilerimizin kanser taramalarında farkındalığını artırmak ve sağlık hizmetlerine ulaşımını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Şubat ayından itibaren merkezden uzak mahallelerimizdeki kanser tarama hedef nüfusuna dahil olan hanım kardeşlerimizin Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi ve Akşehir Devlet Hastanesi’nde taramalarının yapılabilmesi için Belediyemiz tarafından ulaşımlarını sağlıyoruz. Amacımız sağlık alanında da hemşehrilerimizin en iyi hizmeti alabilmesidir” dedi.
Yapılan protokol gereğince merkeze uzak mahallelerdeki 30-65 yaş arası bayanlar HPV DNA Testi (rahim ağzı kanser taraması), 40-69 yaş arası bayanlarda mamografi çekimi için Akşehir Belediyesi tarafından sağlanan araçlarla gerekli sağlık kurumlarına taşınacak. Taraması ve testleri yapılan bayanlar daha sonra yine Akşehir Belediyesi tarafından sağlanan araçla tekrar mahallelerine bırakılacak. Bu kapsamda ilk olarak Çamlı Mahallesinden 12 bayan gerekli taramalar ve testler için Akşehir Belediyesi’nin sağladığı araçla mahallelerinden alınıp İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Akşehir Devlet Hastanesindeki gerekli tahlil ve taramalarının ardından tekrar araçla mahallelerine bırakıldı. Yapılan protokol gereğince haftada en az 1 gün olmak üzere 20 vatandaşın taramasının yapılması hedeflenmekte.
HABER MERKEZİ

Bu haber 2946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZMAN ÇAVUŞ KÜÇÜKKİLCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
UZMAN ÇAVUŞ KÜÇÜKKİLCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
AKŞEHİR’DE GÜNLÜK 2 BİN 250 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ
AKŞEHİR’DE GÜNLÜK 2 BİN 250 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ