AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN GELENEKSEL TERAVİH BULUŞMALARI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN GELENEKSEL TERAVİH BULUŞMALARI BAŞLADI

Akşehir Belediyesi tarafından mübarek Ramazan ayı münasebetiyle başlattığı Geleneksel Teravih Namazı Buluşmaları ilk teravih namazı ile Havva Kadın Cami’de yapıldı.

23 Mart 2023 - 22:54

Ramazan ayının manevi ortamının en güzel şekilde yaşandığı buluşmalarda, camiden çıkan cemaatle bir araya gelen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; vatandaşların istek ve önerilerini dinlerken, vatandaşlarda kış aylarının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde közde demlenmiş sıcacık çayları yudumlamanın keyfini yaşıyor.
Mübarek Ramazan ayının kendine özgü güzellikleriyle manevi dünyamıza zenginlik kattığının altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Ramazan ayında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi her gün Teravih namazında şehrimizdeki çeşitli camilerimizde hemşehrilerimizle buluşup, onlarla hasbihal edip közde çay ikramımızı yapıyoruz. Bu ayın manevi iklimine uygun olarak farklı mahallelerde  gerçekleştirdiğimiz buluşmalar ile rahmet, mağfiret ve kardeşlik ayı Ramazan’ın güzelliklerini  hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
Ramazan ayının bir kaynaşma, paylaşım, birliktelik ve hoşgörü ayı olduğunu belirten Başkan Akkaya  “Zengin fakir ayrımı yapılmaksızın kurulan iftar sofralarında açılan oruçların ardından, teravih namazları ile taçlanan bu güzel günlerde; maddi ve manevi sayısız güzellikler yaşıyoruz. Mübarek Ramazan’ın gelişiyle birlikte biz de “Geleneksel Teravih Buluşmaları”na bu akşam itibariyle başladık hamd olsun. Havva Kadın Camii’nde hemşehrilerimle teravih sonrası ‘közde çay’ içerek namazımızı sohbetle taçlandırdık” ifadelerini kullandı.
Havva Kadın Cami’nin ardından, Ulu Cami, Gölçayır Mahallesi Cami ve İmaret Cami’de gerçekleştirilecek olan Teravih Namazı Buluşmaları,  Ramazan ayı boyunca teravih namazından sonra her akşam başka bir caminin bahçesinde devam edecek.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ AKŞEHİR’DE SESLENDİRİLECEK
ILGIN'DA İŞLENEN CİNAYET MÜGE ANLI'DA ARAŞTIRILIYOR
ILGIN'DA İŞLENEN CİNAYET MÜGE ANLI'DA ARAŞTIRILIYOR