AKŞEHİR BELEDİYESİ SOĞUK HAVALARDA SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİ SOĞUK HAVALARDA SAHİPSİZ SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Akşehir Belediyesi;mevsim şartlarının ağırlaşması ve havaların soğuması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmuyor.

02 Aralık 2021 - 11:11

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, soğuk havada sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için mama ve yiyecekleri şehrin muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına bırakıyor. 
Akşehir Belediye Başkanı Dr.Salih Akkaya “5199 Sayılı Hayvan Hakları koruma kanununa göre kısırlaştırdığımız, aşılarını yaptığımız sokak hayvanlarını kanun gereği aldığımız noktaya bırakmak zorundayız.Bu sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalmamaları için Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce çalışmalar yapılıyor. Kış mevsimi itibariyle soğuk havalar, sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak mümkün. Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sahipsiz, sevimli dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyodlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecektir" dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 293 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI  GETİRİLDİ
TARAFTARLARA MAÇ YASAĞI GETİRİLDİ
YUNAK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI
YUNAK KAYMAKAMLIĞI SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI