AKŞEHİR BELEDİYESİNDEN "HAYVANLARA BAKILMIYOR"...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BELEDİYESİNDEN "HAYVANLARA BAKILMIYOR" İDDİALARINA CEVAP

Son günlerde sosyal medyada ‘Akşehir Belediyesi sokak hayvanlarını barınakta tutuyor, hayvanlara bakılmıyor’ konulu haberlere ilişkin Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya basın açıklaması yaptı.

13 Ocak 2020 - 09:28

Yapılan Basın Açıklamnasında şu ifadelere yer verildi: "Son günlerde sosyal medyada ‘Akşehir Belediyesi sokak hayvanlarını barınakta tutuyor, hayvanlara bakılmıyor’ konulu haberler ASILSIZDIR. Haberin detayı; Konya Büyükşehir Belediyesi ile Akşehir Belediyesi olarak ortaklaşa yürüttüğümüz kısırlaştırma projesi kapsamında topladığımız sokak hayvanlarını 10.01.2020 tarihinde kısırlaştırmak için Konya’dan ekip gelmiştir.Fakat MEDAȘ Elektrik arızası sebebiyle elektriklerin olmamasından dolayı kısırlaştırma yapılamamıştır.
Akşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarına verdiğimiz değer nedeniyle bu soğuk kış şartlarında sokak hayvanlarını bırakıp tekrar toplamak yerine, soğuk havada yiyecek bulma şartları da düşünüldüğünden kafeslerde su ve mama ile beslenmeleri yapılmıştır.
13.01.2020 tarihinde kısırlaştırmaları planlanmıştı, ancak hava şartlarında don yaşanmasından dolayı kısırlaştırma programı iptal edilmiştir.Sokak hayvanları alındıkları bölgelere ve besleme noktalarına geri bırakılmıştır.
Kamuoyuna önemle duyurulur.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 745 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
KONYA MİLLETVEKİLİ SORGUN'DAN YUNAK'A ZİYARET
TUZLUKÇU'DA  “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”
TUZLUKÇU'DA “AÇIK HAVA SİNEMASI ETKİNLİĞİ”