AKŞEHİR BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NDEN DÜNYA 1.’LERİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR BİLİM VE SANAT MERKEZİ'NDEN DÜNYA 1.'LERİ

Uluslararası Caribou Matematik Yarışmasında Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri dünya birincisi oldu.

22 Ocak 2023 - 23:49

Konuyla ilgili olarak Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Uza şu ifadelere yer verdi: "Uluslararası Caribou Matematik Yarışması, öğrencilerin severek matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlayan, Kanada merkezli bir organizasyondur. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması ise dünya çapında online olarak düzenlenen bir matematik yarışmasıdır. Yılda 6 defa, 1, 2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 kategorilerinde düzenlenen yarışma, İngilizce, Fransızca, Çince ve Farsça gibi dillerde yürütülür. Türkiye’ de yarışmaya katılmak isteyen okullar ve öğrenciler yarışmaya bu dillerden uygun olanı seçerek katılırlar. Uluslararası Caribou Matematik Yarışması yılda 1 kez düzenlenen ve öğrencileri yarıştırarak sıralamasını veren yarışmalardan farklıdır. Öğrenciler bir yıl boyunca 6 adet yarışma deneyimleyebilirler, böylece öğrencilerin gelişim süreçleri takip edilebilir.
Kurum matematik öğretmenimiz Nurcan Aldemir'in danışmanlığında yarışmanın 3. aşaması da 18-19 Ocak tarihlerinde kurumumuzda gerçekleşmiştir. 10 öğrencimizin katıldığı yarışmada 2. sınıf öğrencimiz Alim Dündar ve 4. sınıf öğrencimiz Alperen Ercan Kürük tüm sorulara doğru cevap vererek Dünya 1.'si oldular.  
 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşen 2. aşamasında Ali Talha Öztürk Türkiye 10.'su (Dünya 32.'si) ve 18-19 Ekim tarihlerinde gerçekleşen 1. aşamasında ise Berrin Başkan Türkiye 18.'si (Dünya 128.'si) olmuştur. Öğrencilerimizi ve onlara danışmanlık yapan matematik öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz." 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 566 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ORTAKÖYSPOR GALİP
ORTAKÖYSPOR GALİP
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU
PROF. DR. İBRAHİM KAVAZ AKŞEHİRLİ GENÇLERLE BULUŞTU