AKŞEHİR ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARI DİLE GETİRİLDİ
Reklam
Reklam

AKŞEHİR ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARI DİLE GETİRİLDİ

Akşehir Ziraat Odası Başkanı Aziz Bingül ve yönetim kurulu üyeleri TBMM'ye çıkartma yaparak milletvekillerine sorunlarını dile getirdiler.

22 Ocak 2020 - 09:03

Konya Bayır Otel'de yapılan Tarımın sorunları adlı toplantıda  Ak Parti Konya  Milletvekili Halil Etyemez başkanlığında Bölge Çiftçilerin sorunları ve İlçe Tarımının sorunları ele alınYapılan ziyaretle ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "Akşehir Ziraat Odası Başkanlığı Olarak Akşehir tarımının sorunları ve Akşehir çiftçisinin sorunlarını dile getirdik, başlıca sorunlardan biri olan kaçak kuyuların ruhsatlandırılması havza bazlı ürünlerin genişletilmesi bazı ürünlerin bu kapsamda olmaması Kiraz, Vişne, Pancar, Haşhaş , Enerji maliyetleri ve diğer başlıkta sorunları dile getirdik aynı zamanda bir dosya halinde bütün Akşehir Çiftçisinin sorunlarını kendilerine ilettik bu konuda bizi dinleyip bize ilgi gösterdiği için kendilerine çok teşekkür ederim.  
KOTA CEZALARININ 
KALDIRILMASI GÜNDEME
GELDİ 
15 Ocak 2020 Çarşamba günü Konya Milletvekili Orhan ERDEM, Ilgın Pankobirlik Başkanı Yusuf YAZIR ve Konya Bölgesi 21 Ziraat Odası Başkanları ile birlikte Türkiye Şeker Genel Müdürlüğü'ne ziyarete gidildi. Ziyarette Mevsimlerin kurak geçmesi, elektrik maliyetlerinin yüksek olması ürün rekoltesini düşürmüş ve kotasını dolduramayan çiftçimizin kota cezasını ödemek zorunda kaldıkları konularını iletildi.Çiftçilerimizin art niyetli olmadığı bu üretimden göreceği zarar (Ilgın Şeker Fabrikası için) yaklaşık 14.500.000’00TL olacaktır.Sayın Genel Müdürümüzden bu yıla mahsus olmak kaydı ile cezaların kaldırılmasını istedik Genel Müdürümüzde bu cezalar konusunda rahatsız olduklarını, cezaları kaldırmak için üzerinde çalışacaklarının sözünü vermişlerdir.
ÇİFTÇİNİN BORÇLARI 
YAPILANDIRILACAK 
Konya Bölgesi Ziraat Odası Başkanları ile TBMM 'i Ziyareti;
Ak Parti Konya Milletvekillerinden  Milletvekili  Orhan ERDEM ,  Milletvekili  Halil ETYEMEZ, Milliyetçi Hareket Partisi  Milletvekili  Mustafa KALAYCI ve Chp Milletvekili Abdüllatif ŞENER 'i ayrı ayrı makamlarında ziyaret edildi.
Pancar, Haşhaş konuları ile tarımsal sulamada elektrik KW/H fiyatlarının yüksek olması konusunda görüşleri bildirildi.Çiftçilerimizin Ziraat bankası ve Tarım kredi koop. borçlarının ertelenmesi veya faizsiz olarak yapılandırılmasını talep edildi. 
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 742 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL