AKŞEHİR’DE BAYRAK TÖRENİ VE İSTİKLAL MARŞI
Reklam
Reklam

AKŞEHİR'DE BAYRAK TÖRENİ VE İSTİKLAL MARŞI

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması sonrası dün 81 ilde tüm okullarda bayrak töreni gerçekleştirildi.

12 Ocak 2021 - 08:58

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çağrısının ardından Akşehir'de Nasreddin Hoca İlkokulunda  saat 10.00’da ders zili çalındı. Zilin çalmasının ardından okulların bahçesinde İstiklal Marşı okundu. Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Öğretmen ve okul personelinin katıldığı İstiklal Marşı okunurken, çevredeki vatandaşlar da saygı duruşunda bulundu. Bazı okullarda ise öğrencilerin ellerindeki bayrakla okul bahçesine gelerek İstiklal Marşı okuduğu görüldü.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Salgın okul hayatımızda da çok şey değiştirdi, okul bahçelerimizdeki bayrak törenlerimizi özledik. Az sonra, saat 10.00’da pencerelerden, balkonlardan, TRT EBA ekranlarından sizleri okul bahçelerimizdeki bayrak törenine eşlik etmeye bekliyoruz." dedi.
Öncelikle güzel bir gün diliyorum. Bayrak töreni hepimizin hayatında okullarda çok çok özel hatıraları olan törenler. Salgın şartları nedeniyle çeşitli kısıtlamalar yaşıyoruz. İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yılında daha büyük farkındalıkla yüz yüze okuyalım istedik. On binlerce okulumuzda İstiklal Marşımız okundu. Tüm öğretmenlerimizin öğrencilerimizin okurken duyduğu heyecanı paylaşıyorum, iyi haftalar diliyorum.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 508 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ALAATTİN ÇAKICI AKŞEHİR VE KONYA ZİYARETİ YAPTI
ALAATTİN ÇAKICI AKŞEHİR VE KONYA ZİYARETİ YAPTI
ŞEHİT BABASI HAYATINI KAYBETTİ
ŞEHİT BABASI HAYATINI KAYBETTİ