AKŞEHİR’DE EKMEĞİN GRAMAJINA YENİ DÜZENLEME
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

AKŞEHİR’DE EKMEĞİN GRAMAJINA YENİ DÜZENLEME

Akşehir’de ekmeğin gramajında düzenlemeye gidildi. Açıklanan rakamlara göre; Ekmeğin fiyatına zam yapılmayacak. Ekmek 1.25 TL den satılmaya devam edecek. Ancak 250 gram olan ekmek 220 grama düşürülecek.

08 Ekim 2019 - 08:37

Akşehir’de faaliyet gösteren fırıncı esnafının, maliyet artışı nedeniyle zam talep etmesi üzerine kurulan fiyat tespit komisyonu, ekmeğin fiyatında artış yapmak yerine gramajın düşürülmesi yönünde karar aldı. Akşehir Lokantacı, Kebapçı, Fırıncı, Pastacı ve Elektrikçiler Esnaf Odası’ndan yapılan açıklamaya göre; Ekmek 1.25 TL den satılmaya devam edecek. Ancak gramajı 250 gram olan ekmek 220 grama düşürülecek. Oda tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Fırıncı esnafımızın, maliyetlerinin artışından dolayı zam talepleri üzerine ekmek fiyat tespit komisyonu kurulmuş, Konya Esnaf ve Sanatkârları Odalar Birliği’ne komisyon kararı gönderilmiş ve birliğimiz; 02.10.2019/75 Tarih ve sayılı oturumunda 220 gr. ekmeğin 1.25 TL üzerinden satılmasına, birliğin onay tarihinden itibaren uygulamaya konulmasına karar verilmiştir.’’
Türkiye genelinde; un ve yakıt fiyatlarının neden olduğu maliyet artışını karşılayamadıklarını belirten fırıncı esnafının zam talebi haklı bulunarak yapılan düzenlemenin, fiyat artışı yerine gramajın azaltılması şeklinde yapılmasıyla ekmek israfının da bir nebze azalabileceği öngörülüyor.
 

Bu haber 600 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CEZAEVİ FİRARİSİ ENSELENDİ
CEZAEVİ FİRARİSİ ENSELENDİ
YAZAR TARIK BUĞRA AKŞEHİR’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE ANILIYOR
YAZAR TARIK BUĞRA AKŞEHİR’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE...